صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۷ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تماشای فوتبال مثل پادشاه؛ وقتی مارادونا برمی‌گردد

تماشای فوتبال مثل پادشاه؛ وقتی مارادونا برمی‌گردد

اگر شما باشید هنگامی که اسطورهای مانند دیهگو ماردونا به باشگاهتان بازمیگردد، چگونه خوشآمد میگویید؟ ستاره پیشین تیم ملی آرژانتین که حدود یک ماه پیش سرمربی تیم جیمناسیا لاپلاتا شد، روز (سهشنبه ۲۹ اکتبر) به باشگاه سابقش نیوولز اولد بویز بازگشت. مارادونا مدت کوتاهی در سال ۱۹۹۳ برای این تیم بازی کرد. باشگاه از مارادونا با با یک نقاشی قاب شده، یک پیراهن باشگاه و یک "مبل سلطنتی" (که مارادونا آن را امضا کرد) در ورزشگاه سرشار از تماشاگر مارچلو بیلسا استقبال کرد.
مارادونا همچنین همراه تماشاگران رقصید و با شور و شوق آنها که قبل از بازی نام او را فریاد میزدند، همراه شد. این ششمین بازی جیمناسیا زیر نظر مارادونا بود و گرچه این تیم در لیگ آرجانتاین قعرنشین است اما توانست ۰-۴ مقابل نیوولز که مدعی قهرمانی است، پیروز شود. این مسابقه یک روز قبل از تولد ۵۹ سالگی دیهگو مارادونا (۳۰ اکتبر) برگزار شد. مارادونا کاپیتان تیم ملی آرجانتاین در جام جهانی ۱۹۸۶ بود که قهرمان مسابقات شد. حضور روی نیمکت جیمناسیا اولین تجربه مربیگری ماردونا در زادگاهاش طی ۹ سال اخیر است و او با این تیم تا پایان فصل قرارداد امضا کرده است. جیمناسیا که به "اللوبو" (گرگ) معروف است آخرین تیم لیگ دسته اول آرجانتاین است.
مارادونا در حالی هدایت این تیم را به عهده گرفت که جیمناسیا از پنج بازی قبلی خود فقط یک امتیاز گرفته بود. دیهگو مارادونا که با آرژانتین قهرمان جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک شد، از سوی فیفا به طور مشترک با پله به عنوان بهترین بازیکن قرن بیستم انتخاب شد. این ششمین تجربه مربیگری مارادونا است، او سابقه هدایت تیم ملی آرجانتاین در جام جهانی را هم دارد تجربه قبلی مربیگری مارادونا در دسته دوم مکزیک بود.
او پس از این که نتوانست همراه با دورادوس دسینالوئا به دسته بالاتر صعود کند، در ماه ژوئیه به دلیل مشکلات مرتبط با سلامت جسمانیاش استعفا کرد. این ششمین تجربه مارادونا به عنوان مربی است.
او از سال ۲۰۰۸ به مدت دو سال سرمربی تیم ملی فوتبال آرجانتاین نیز بود و این تیم را به یکچهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی رساند.