صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۷ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بارسلونا 5-1 وایادولید: پیروزی آسان با درخشش مسی

بارسلونا 5-1 وایادولید: پیروزی آسان با درخشش مسی

بارسلونا در دیداری خانگی از هفته یازدهم لالیگا موفق شد با نتیجه 5-1 وایادولید را شکست بدهد و به صدر جدول این رقابت ها صعود کند.
شاگردان ارنستو والورده در این دیدار کاملا برتر از حریف بودند و در نهایت با گل های کلمنت لنگله، آرتورو ویدال، لیونل مسی (دو گل) و لوئیس سوارز، توانستند به یک پیروزی پرگل برسند.
بارسا بازی را هجومی آغاز کرد و تنها دو دقیقه از بازی سپری شده بود که به گل اول رسید. روی یک ارسال از سمت چپ و دفع ناقص مدافعان وایادولید، توپ در محوطه جریمه به لنگله رسید و او هم با یک ضربه والی تماشایی، کار را تمام کرد.
برتری بارسا بعد از این گل ادامه پیدا کرد اما این تیم میهمان بود که در دقیقه 15، بر خلاف جهت جریان بازی، به گل تساوی رسید. روی یک ضربه آزاد بود که اشتباه مارک آندره تراشتگن روی دفع توپ باعث شد تا توپ به پای کیکو الیواس برخورد کند و وارد دروازه بارسا شود.
اما این نتیجه هم چندان پایدار نبود و بازیکنان بارسا که توپ و میدان را در اختیار داشتند، در دقیقه 29، توانستند بار دیگر پیش بیفتند. روی حرکتی که آرتورو ویدال آغاز کرده بود، توپ با پاس عالی مسی، پشت مدافعان وایادولید بار دیگر به هافبک شیلیایی بارسا رسید و او هم با یک ضربه نوک پا، دروازه را باز کرد.
فشار حملات بارسا بعد از این گل کاهش پیدا نکرد و این تیم در دقیقه 34 به گل سوم رسید. این بار روی یک ضربه آزاد بود که مسی با شوتی تماشایی، توپ را به گوشه دروازه وایادولید فرستاد و اختلاف را به دو گل افزایش داد. نیمه دوم هم با برتری بارسلونا آغاز شد و چیزی نمانده بود که آنسو فاتی در دقیقه 55 دروازه حریف را برای بار چهارم باز کند اما ضربه پای راست او راهی به چهارچوب دروازه وایادولید پیدا نکرد.
در ادامه بازی برای دقایقی متعادل تر دنبال شد اما پس از آن بازیکنان بارسا حملات شان را از سر گرفتند و سرانجام در دقیقه 75 به گل چهارم رسیدند. روی پاس عمقی ایوان راکیتیچ بود که مسی پشت مدافعان صاحب موقعیت شد و با یک ضربه روپای محکم، کار را تمام کرد.
تنها دو دقیقه بعد بارسا به گل پنجم رسید. این بار مسی در نقش گلساز ظاهر شد و پاس در عمق دیدنی او را لوئیس سوارز با ضربه ای تماشایی، تبدیل به گل کرد و بازی با برتری 5-1 بارسلونا به پایان رسید.