صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ایبار 0-3 بارسا؛ صعود به صدر با مثلث MSG

 ایبار 0-3 بارسا؛ صعود به صدر با مثلث MSG

بارسلونا با درخشش مثلث تهاجمی خود مسی، سوارز و گریزمان توانست یک برتری پر گل در زمین ایبار کسب کند و موقتا به صدر جدول برود.
بارسلونا تیم دوم جدول لالیگا در حالی که دو امتیاز با رئال صدرنشین فاصله داشت، امروز میهمان ایبار رده دوازدهمی بود. تیمی که در سال های اخیر همواره موفق به پیروزی برابر آن شده بود و امروز نیز شانس اول برد محسوب می شد.
بارسا با تمام ستاره هایش و مثلث مسی، سوارز و گریزمان پای به زمین گذاشت ولی بر خلاف انتظارات، این ایبار بود که بازی را بهتر شروع کرد و در ده دقیقه اول حتی برتری محسوسی بر آبی اناری ها داشت. دقیقه 5 بازی سوارز قصد داشت از غفلت دروازه بان ایبار استفاده کرده و از فاصله دور دروازه را باز کند ولی شوت او به اندازهی کافی دقیق نبود. ایبار از چپ و راست توپ ارسال می کرد و روی یکی از این ارسال ها در دقیقه 8 لنگله نزدیک بود گل به خودی بزند ولی توپ راهی کرنر شد.
دقیقه 12 پدرو لئون از درون محوطه جریمه بارسا ضربه خود را به بدترین شکل ممکن زد و توپ با اختلاف از بالای دروازه راهی اوت شد. یک دقیقه بعد بارسا به گل رسید. کلمنت لنگله از زمین خودی با یک پاس قطری گریزمان را با دیمیتروویچ گلر ایبار تک به تک کرد. ضربه فنی ستاره فرانسوی ابتدا به تیر عمودی برخورد کرد و سپس راهی دروازه شد  دقیقه 30 بازی لیونل مسی با گلر ایبار تک به تک شد و قصد داشت او را دریبل بزند ولی در آخرین لحظات، دیمیتروویچ با دست چپ توپ را از مقابل پای مسی دور کرد تا بخت مسلم گلزنی برای بارسا از دست برود.  روی همکاری گریزمان و سوارز، توپ درون شش قدم به مسی رسید و او هم با یک بغل پا کار را تمام کرد. این شانزدهمین گل مسی به ایبار در 10 بازی بود.
بارسا دقیقه 66 پرونده بازی را با زدن گل سوم بست. پاس عمقی گریزمان باعث شد تا مسی با گلر تک به تک شود اما او ترجیح داد توپ را به سوارز پاس بدهد تا ستاره اروگوئه ای به راحتی دروازه خالی را باز کرده و نام او هم در فهرست گلزنان ثبت شود. سوارز دقیقه 84 این شانس را داشت تا خود را دو گله کرده و بارسا را نیز به چهارمین گل برساند اما قدر پاس خوب مسی را ندانست و ضربه او با اختلافی اندک از کنار دروازه به اوت رفت.
در نهایت این بازی با برتری 3-0 بارسا به اتمام رسید و این تیم موقتا به صدر جدول رفت.