صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

لالیگا برای ما مهمتر از چمپیونزلیگ است

لالیگا برای ما مهمتر از چمپیونزلیگ است

لیونل مسی دیروز در بارسلونا و طی مراسمی ویژه ششمین کفش طلای اروپای خود را دریافت کرد.
لیونل مسی فصل گذشته از لحاظ افتخارات تیمی فصل چندان درخشانی را پشت سر نگذاشت. او با بارسلونا موفق شد برای دومین دوره متوالی و با قاطعیت قهرمان لالیگا شود ولی در چمپیونزلیگ پشت سد لیورپول در نیمه نهایی ماند و در فینال کوپا دل ری نیز بارسا بازی را به والنسیا واگذار کرد اما از حیث جوایز انفرادی، مسی توانست برای سومین سال متوالی فاتح کفش طلای اروپا شود و چندی پیش عنوان بهترین بازیکن سال فیفا را نیز برای اولین بار به خود اختصاص داد. لیونل مسی تاکنون شش بار و در سه سال گذشته به طور متوالی برنده جایزه کفش طلای اروپا شده و از این نظر هیچ بازیکنی در تاریخ فوتبال همانند او به چنین رکوردی دست نیافته است. در واقع در هر چهار فصل اخیر برنده کفش طلا متعلق به بارسلونا بوده و پیش از هت تریک لیونل مسی نیز لوییس سوارز در فصل 16-2015 صاحب این عنوان شده بود.
مسی اولین بار فصل 10-2009 بود که فاتح کفش طلای اروپا شد. او یک فصل بعد نیز با ثبت 50 گل برای بارسا که یک رکورد محسوب می شود، برای دومین بار کفش طلا را به دست آورد. فصول 12-2013، 17-2016، 18-2017 و 19-2018 نیز او موفق به تکرار این موفقیت شد. مسی فصل گذشته 36 گل به ثمر رساند و با کسب 72 امتیاز آقای گل اسپانیا و اروپا شد. تا روزهای پایانی کیلیان امباپه او را تعقیب می کرد ولی در نهایت با ثبت 33 گل به کار خود پایان داد. فابیو کواریارلا مهاجم سامپدوریا با 26 گل زده و دووان زاپاتا از آتالانتا با 22 گل زده در رتبه های بعدی قرار گرفتند.
قرار است امروز این جایزه به طور رسمی در مراسمی در شهر بارسلون به لیونل مسی اعطا شود. در این مراسم همسر و نیز تیاگو و متئو فرزندان مسی نیز حاضر خواهند بود و نکته جالب اینکه امروز 16 اکتبر پانزدهمین سال اولین بازی رسمی مسی برای بارسا نیز محسوب می شود.
لیونل مسی در مورد اهداف خود و بارسا در فصل جاری گفت:« لیگ قهرمانان یک تورنمنت ویژه است و هر سال هدف مان فتح این جام است ولی لالیگا برای ما مهمترین جام است و آمادگی در آن باعث می شود در لیگ قهرمانان و کوپا دل ری هم موفق ظاهر شویم. در بارسلونا ما هر سال برای فتح تمام جام ها می جنگیم، بدون توجه به اینکه کدام اهمیت بیشتری دارد.»
مسی سپس به تمجید از هم تیمی هایش در بارسا پرداخت:« سوارز و آلبا که اینجا در مراسم هستند دو عامل مهم در کسب ششمین کفش طلای من هستند. هرگز بدون کمک آنها و دیگر هم تیمی هایم موفق به کسب این عنوان نمی شدم. این جایزه متعلق به همه بازیکنان بارسا است».