صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جو ال کلاسیکو متشنج شد؛ نگرانی رئال اوج گرفت

جو ال کلاسیکو متشنج شد؛ نگرانی رئال اوج گرفت

اعلام حکم نهایی سران استقلال طلب کاتالونیا که در مجموع به بیش از 100 سال زندان محکوم شده اند، بازتابی بسیار منفی در بارسلونا داشت.
امروز حکم نهایی سران جدایی طلب ایالات کاتالونیا اعلام شد و آنها که از سال 2017 در حبس موقت به سر می بردند، اکنون باید حداقل 10 سال را در زندان به سر ببرند. باشگاه بارسلونا امروز و در واکنش به این حکم بیانیه ای صادر کرد و خواستار آزاد شدن زندانیان شد. جرارد پیکه و ژاوی هرناندز نیز به این حکم واکنش منفی نشان دادند در حالی که در پایتخت اسپانیا معتقدند بارسلونا به عنوان یک باشگاه ورزشی باید به دور از مسائل سیاسی باشد.
در عمل اما اینگونه نیست و سال هاست که ورزشگاه نوکمپ زمان بازی های خانگی بارسا به مکانی برای ابراز عقاید احزاب جدایی طلب کاتالونیا تبدیل شده است.
اولین دیدار خانگی بارسا پس از اعلام این حکم، روز شنبه 26 اکتبر(4 آبان) برابر رئال خواهد بود. این بازی قرار است ساعت 1 بعداظهر به وقت محلی برگزار شود و باشگاه رئال از حالا نگران جو احتمالا متشنج ال کلاسیکو است.
طبق ادعای مارکا، مسئولان رئال قصد دارند از اتحادیه لالیگا تقاضا کنند تا نیروهای امنیتی حاضر در ورزشگاه و نیز اطراف هتل محل اقامت تیم دو برابر شود به خصوص اینکه به دلیل ساعت برگزاری بازی، رئال مجبور است یک روز زودتر وارد بارسلونا شود.
دیداری که به خودی خود حساس است، حالا شرایطی متشنج به لحاظ سیاسی نیز پیدا کرده است. تب بازی 12 روز مانده به برگزاری بیش از حد تصور بالا رفته و رئال نگران این قضیه است.