صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۵ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله مسی به داور: دمبله زبان بلد نیست

 حمله مسی به داور: دمبله زبان بلد نیست

لیونل مسی در دیدار بارسلونا مقابل سویا برای جلوگیری از اخراج عثمان دمبله بیشترین تلاش را کرد و حتی سعی داشت داور مسابقه را قانع کند که دمبله نمیتواند درست اسپانیایی صحبت کند.
بارسلونا روز یکشنبه در یک دیدار پرهیجان و پر از اتفاق موفق شد سویا را 4-0 در هم بکوبد و با روحیه بالا وارد وقفه بازیهای ملی شود. لیونل مسی یکی از چهرههای اصلی این پیروزی بارسلونا بود. او هم روی یک ضربه ایستگاهی تماشایی دروازه حریف را باز کرد و هم زمانی که عثمان دمبله همتیمی جنجالیاش در دقیقه 88 بازی از سوی داور با کارت قرمز مواجه شد برای نجات دادن او بیشترین تلاش را کرد. تلاشی که حتی به انتقاد از میزان دانش ستاره فرانسوی از زبان اسپانیایی رسید. رسانههای اسپانیایی بعد از بازی گفتند که دمبله به داور مسابقه میگل آنتونیو ماتئو لاهوز گفته:" خیلی بد، خیلی بد هستی". اخراج یک بازیکن به دلیل چنین حرفی عجیب به نظر میرسد و بارساییها معتقدند زبان اسپانیایی بد دمبله احتمالا داور بازی را به اشتباه انداخته تا او گمان کند دمبله قصد توهین به او را داشته.
لیونل مسی اولین بارسایی بود که سعی داشت این را به داور مسابقه توضیح دهد. او در حالی که توسط چند نفر از همتیمیهایش اسکورت میشد خود را به داور رساند و تلاش زیادی کرد تا توضیح دهد که همه ماجرا عبارت از یک سو تفاهم بوده است. مسی بارها و بارها برای داور توضیح داد که دمبله نمیتواند منظورش را به زبان اسپانیایی بیان کند و او نباید از حرفهای دمبله ناراحت بشود.  اما بعد از بازی رسانههای اسپانیایی تصاویری منتشر کردند که نشان میداد لیونل مسی هم در جریان مسابقه چند بار داور را با کلمه "بد" در زبان اسپانیایی خطاب قرار داده است.
بعد از مسی نوبت به جرارد پیکه رسید که خود را به داور رسانده و به او بگوید دمبله تنها سعی کرده به زبان اسپانیایی به او بگوید تصمیم خیلی بدی گرفته ولی چون اسپانیایی نمیداند داور را به اشتباه انداخته.
فرد، هافبک برزیلی منچستریونایتد، معتقد است که بازیکنان این تیم برای کسب نتایج بهتر باید بیشتر تلاش کنند.
منچستر یونایتد طی هفته های اخیر نتایج کابوس واری کسب کرده است. آن ها روز یک شنبه نیز مقابل نیوکاسل قعر جدولی شکست خوردند تا به رتبه عجیب دوازدهم سقوط کنند.
فرد، هافبک برزیلی منچستریونایتد، یکی از کسانی است که طی هفته های اخیر انتقادات زیادی نسبت به عملکردش مطرح شده است. او که با قیمت 52.5 میلیون پوند به منچستریونایتد پیوسته بود، نتوانسته روزهای خوبی را در جمع شیاطین سرخ سپری کند. فرد پس از شکست یونایتد مقابل نیوکاسل در مورد انتقادات مطرح شده نسبت به خودش گفت:" بعضی از منتقدان به شکل بی معنایی صحبت می کنند اما بسیاری از آن ها به من کمک می کنند. من همچنین دوست دارم که چیزهایی که مردم در مورد من میگویند را بخوانم  چرا که با خواندن آن ها پیشرفت می کنم."