صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

راپینو و مسی به عنوان بازیکنان سال فیفا انتخاب شدند

راپینو و مسی به عنوان بازیکنان سال فیفا انتخاب شدند

لیونل مسی بازیکن باشگاه اسپانیایی بارسلونا در مراسمی در میلان ایتالیا با ربودن گوی سبقت از کریستیانو رونالدو از تیم ایتالیایی یوونتوس و ویرجیل فان دایک بازیکن هلندی لیورپول، جایزه بهترین بازیکن فیفا را دریافت کرده است.
این ششمین بار است که مسی به عنوان بهترین بازیکن جهان رای می آورد. او قبلا در سال های ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ این عنوان را کسب کرده بود.
این بازیکن ۳۲ ساله اهل آرجانتین به بارسلونا کمک کرد برنده لیگ برتر اسپانیا شود و به نیمه نهایی لیگ قهرمانان برسد.
مگان راپینو مهاجم تیم ملی فوتبال زنان آمریکا جایزه بهترین بازیکن زن را در این مراسم دریافت کرد.
یورگن کلوپ مربی لیورپول هم عنوان بهترین مربی سال مردان را پس از فصلی موفق که طی آن تیمش در لیگ قهرمانان اول شد به دست آورد.
آلیسون بکر، دروازهبان لیورپول هم با پیشی گرفتن از ادرسون دروازه بان منچستر سیتی و مارک آندره تراشتگن از بارسلونا، بهترین دروازهبان سال فیفا شناخته شد.
مارسلو بیلسا مربی تیم لیدز یونایتد انگلیس هم جایزه بازی منصفانه را دریافت کرد. او در ماه آوریل به تیم خود دستور داده بود به استون ویلا اجازه دهند یک گل به ثمر برساند تا در نهایت بازی یک بر یک تمام شود. تیم بیلسا با گلی جنجالی جلو افتاده بود زمانی که بازیکنان استون ویلا دست از بازی کشیدند چون انتظار داشتند با مصدوم شدن جاناتان کودجیا بازی متوقف شود.
دیدگاه اندی وست، کارشناس فوتبال اسپانیا درباره مسی رسیدن به این نتیجه که لیونل مسی بهترین بازیکن فوتبال جهان است فقط به دو چیز نیاز دارد: یک جفت چشم و استفاده از آنها برای دیدن فوتبال.
اگر شما بازی مسی را نگاه کنید خیلی آسان متوجه میشوید که او از هرکس دیگری یک سر و گردن بالاتر است و مهارتهای تکنیکیاش هم که نیاز به توضیح ندارد.
بازی مسی را دنبال کنید، هم گل میبینید، هم دریبلهای فوقالعاده. پاسهای ماورای طبیعی که خطوط دفاعی را نابود میکند. ضربات تک ضرب بدون اشتباه و دید ۳۶۰ درجهای. مهارت حیرتانگیز برای فرار از یارگیری. شما اینها را میبینید و با خودتان میگوید مسی با فاصله بهترین است.
اگر شما به چشمانتان برای رسیدن به چنین نتیجهای اعتماد ندارید، سری به آمار و ارقام بزنید. احتمالا همین حالا میدانید که مسی در فصل ۱۹-۲۰۱۸ بیشتر از هر بازیکنی در اروپا گل زده (۳۶ گل و بالاتر از کیلان امباپه با ۳۳ گل).
ولی برای آگاهی کامل نسبت به عملکرد این اعجوبه باید سایر آمار را هم نگاه کنیم: جزو برترین پاسدهندههای گل در اروپا (پنجم)، ایجاد موقعیت (سوم)، دریبل موفق (چهارم)، پاس در یکسوم دفاعی حریف (دوم) و شوت به تیر دروازه (اول). او یک مهاجم، بازیساز و بال درجه یک است.
تمام این مهارتها فردی فوقالعاده به بارسلونا کمک کرد تا با ۱۱ امتیاز اختلاف نسبت به اتلتیکو مادرید قهرمان فوتبال اسپانیا شود.
او در لیگ قهرمانان اروپا هم با زدن ۱۲ گل درخشید. و قبل از این که ماجرای آنفیلد (باخت به لیورپول در نیمهنهایی) را توی سر او بزنید، یادتان باشد که مسی بیش از هر بازیکنی (از جمله بازیکنان لیورپول) در دیدار برگشت نیمهنهایی لیگ قهرمانان موقعیت ایجاد کرد و شوت به دروازه داشت. سخت بتوان او را به دلیل این که همتیمیهایش دفاع و گل زدن بلد نیستند، ملامت کرد.
اگر هنوز قانع نشدهاید بهتر است نظر بازیکنی که فصل قبل مقابل او بازی کرده را بدانید: "مسی هنوز بهترین بازیکن جهان است و به نظرم او تا زمانی که بازی میکند سزاوار(گرفتن این جایزه) است."
چه کسی این حرفها را گفته؟ ویرجیل فاندایک. حتی رقیب مستقیم مسی برای گرفتن این جازه هم معتقد است او باید برنده شود.