صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۰ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ژوائو فلیکس، ستاره‌ای که لالیگا را جذاب‌تر می‌کند

ژوائو فلیکس، ستاره‌ای که لالیگا را جذاب‌تر می‌کند

شاید بتوان گفت دیدار دو تیم رئال مادرید و اتلتیکو مادرید روی کاغذ یک بازی دوستانه بود اما در زمین هیچ چیز آن شبیه یک مسابقه دوستانه نبود.
اتلتیکومادرید در این بازی 7-3 پیروز شد و ژوآئو فلیکس بازیکن 19 ساله جدید اتلتیکو یکی از درخشان ترین بازیکنان زمین بود. در دقیقه اول، ژوآئو پاس گلی برای دیگو کاستا مهیا کرد که آغازگر رویدادهای عجیب این بازی بود. پس از گذشت 7 دقیقه دوباره نوبت ژوآئو بود تا درخشش خود را تکمیل کند و اینبار خودش تور را به لرزه در بیاورد و گل دوم اتلتیکو را با پاس ساول نیگز از مقابل تیبو کورتوآ وارد دروازه رئال کند.
گل ششم نیز روی پاس گل این ستاره جوان پرتگالی به ثمر رسید. او با به ثمر رساندن یک گل و دادن دو پاس گل نشان داد بازیکنی در سطح جهانی است. نحوه کنترل توپ او، قدرت دریبلینگ و پشت سر گذاشتن بازیکنان تیم حریف و آرامش خاطری که او در بازی دارد علاوه بر بازی تیمی قوی او همگی نشانه های سطح عالی فوتبالی او و توانایی های ویژه فوتبالی او هستند. او نیاز ندارد تا بعد از 100 مسابقه، نبوغ خاص خود را نشان دهد. او قطعا کارهای زیادی برای انجام دادن پیش رو دارد با اینحال او در همین نمایش های اندک خود نشان داده است که می تواند جایگاه ویژه ای در فوتبال دنیا برای خود پیدا کند.
ناچو فرناندز در نیمه اول دربی مادرید در مهار ژوآئو ناکام مانده بود و در نهایت ناتوان از کنترل او قبل از شوتزنی به سمت دروازه کورتوآ بود. دیگو سیمئونه در کنفرانس خبری قبل از بازی با رئال اظهار کرده بود که ژوآئو به دلیل مصدومیت جزئی اش تنها دقایقی در بازی خواهد بود با اینحال این نوجوان نابغه در دقایق حضورش در میدان در برابر قهرمان 13 دوره لیگ قهرمانان، کیفیت ناب فوتبال خودش را به نمایش گذاشت. اتلتیکو مادرید و هوادارانش قطعا از داشتن چنین بازیکن باکیفیتی خرسند خواهند بود و البته لالیگا نیز با حضور او جذاب تر از قبل خواهد شد.