صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱۹ قوس ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

معاون دوم رئیس جمهور از تیم ملی فوتسال تقدیر کرد

معاون دوم رئیس جمهور  از تیم ملی فوتسال تقدیر کرد

افغانستانما: سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری از تیم ملی فوتسال زیر بیست سال کشور که نائب قهرمان آسیا شده است، تقدیر کرد.
آقای دانش دیروز (شنبه، 15 سرطان) در محفلی در قصر گلخانه، از اعضای تیم ملی فوتسال زیر بیست سال کشور، تقدیر به عمل آورد و نائب قهرمانی آسیا را به آنها تبریک گفت.
او گفت که "ورزشکاران کشور همیشه افتخارات بزرگ آفریده و برلبان مردم کشور شادی به ارمغان آورده اند که باعث غرور و عزت فراموش ناشدنی می باشند."
معاون رئیس جمهور با اشاره به ماهیت و جنبههای متفاوت ورزش در دنیای امروز افزود که ورزش پیام بسیار گسترده و وسیع در روابط امروزی بین ملتها دارد و حتی در این مورد موضوعی به نام دیپلماسی ورزش در روابط کشورها را نمی توان نادیده گرفت.
او جامعه ورزشی کشور را باعث تقویت انسجام اجتماعی و استحکام پیوندهای مشترکملی خواند و تاکید کرد که افتخارات ملی باعث اتحاد ملی و اتحاد ملی موجب رشد افتخار آفرینان ملی می گردد.
آقای دانش تأکید کرد که در کنار حمایت دولت از نهادهای ورزشی و ورزشکاران، بخش خصوصی نیز میتواند در این عرصه نقش فعال داشته باشد. او گفت که باید بخش خصوصی نیز در این راستا تقویت شود و فرصتهای لازم مساعد گردد.
در این محفل، حفیظ الله ولی رحیمی، رئیس عمومی ریاست تربیت بدنی وورزش، معاونان کمیته ملی المپیک و ریاست تربیت بدنی، محمد یوسف کارگر سرپرست فدراسیون ملی فوتبال، عبدالرزاق ممرک مربی تیمملی فوتسال، روح الله نیکپا مشاور امور جوانان ورزش معاونت دوم ریاست جمهوری و نثار احمد بهاوی نایب قهرمان جهان در تکواندو حضور داشتند.
حفیظ الله ولی رحیمی رئیس عمومی تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک به نمایندگی از ورزشکاران کشور، از توجه معاون دوم رئیس جمهور در حمایت از ورزشکاران کشور ستایش کرد.
همچنین آقای محمد یوسف کارگر سرپرست فدراسیون ملی فوتبال در صحبت های خود گفت که موفقت تیم ملی فوتسال در مسابقات آسیایی، اعتماد به نفس بزرگی را برای ورزشکاران کشور هدیه کرده است. وی از دولت و سکتور خصوصی کشور خواست که این تیم را در بازی های بعدی بیشتر حمایت کند .
آقای عبدالرزاق ممرک مربی تیم ملی فوتسال کشور ضمن ابراز قدردانی از معاون رئیس جمهور از درخشش تیم ملی فوتسال کشور ابراز امیدواری کرد و وعده سپرد که در راستای موفقیت های بیشتر تیم، تلاش بیشتر صورت خواهد گرفت.
نثار احمد بهاوی نیز در صحبتهای خود از توجه و حمایت معاون دوم رئیس جمهور از ورزشکاران کشور ابراز قدردانی کرد. وی گفت که ورزش رابطه دولت و ملت را تقویت و این رابطه را در افغانستان بیش از گذشته استوار می گرداند.
در پایان این محفل به مسئولین ورزشی و همچنین به مربی و اعضای تیم ملی فوتسال از جانب دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری لوح تقدیر اهدا شد.