صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رونالدو: این همان فینالی است که همه دوست دارند

رونالدو: این همان فینالی است که همه دوست دارند

کریستیانو رونالدو امشب در لیسبون می تواند دومین عنوان قهرمانی ملی خود با پرتگال را جشن بگیرد.
تیم ملی پرتگال پس از برتری 3-1 بر سوئیس که به لطف هت تریک کریستیانو رونالدو حاصل شد، توانست راهی فینال لیگ ملت های اروپا شود و در این مرحله باید به مصاف تیم ملی هلند برود. لاله های نارنجی با برتری 3-1 بر انگلیس توانستند فینالیست شوند.
رونالدو پیش از این، سابقه حضور در دو فینال با تیم ملی کشورش را دارد. اولی در یورو 2004 که با شکست از یونان همراه شد و سپس یورو 2016 که پرتگال با یک گل بر فرانسه میزبان پیروز شد و عنوان قهرمانی را کسب کرد.
رونالدو در مصاحبه با وبسایت یوفا گفت:« وقتی پیراهن تیم ملی پرتگال را به تن دارم، از هر حیث احساس غرور می کنم. من پرتگالی هستم و اکثر دوستان و خانواده ام نیز پرتگالی هستند. در پرتگال بزرگ شده ام و واضح است که وقتی برای تیم ملی کشورم می جنگم، حسی ویژه تر نسبت به بازی های باشگاهی دارم. به خصوص وقتی شانس کسب عنوان قهرمانی برای کشورتان را داشته باشید.
من تاکنون در دو فینال با پرتگال حضور داشته ام و یک بار قهرمان شده ام. امیدوارم فینال سوم نیز با قهرمانی همراه شود. در بازی نهایی به حمایت هواداران نیاز داریم تا با انرژی مثبت خودشان، ما را به سمت موفقیت سوق دهند. در کنار هم و با اتحاد می توانیم قهرمان شویم.»
رونالدو در مورد راز جوانی خود گفت:« من 34 ساله ام ولی حس یک بازیکن جوان را دارم. مهمتر از سن و سال، آن چیزی است که در ذهن تان می گذرد. اگر باانگیزه و شاد باشید، سن تاثیر زیادی روی بازی شما نخواهد گذاشت. من همچنان حس خوبی از فوتبال دارم و معتقدم هنوز می توانم کارهای زیادی انجام دهم و خودم را در بهترین شرایط می بینم.»
هلند در فینال:« بازی های اخیر هلند را دیده ام و باید بگویم که زیبا بازی می کنند و تیمی بسیار خوب با بازیکنان عالی در فینال پیش رو خواهیم داشت. هلند ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه است و این باعث قدرت بیشترشان شده است. قطعا بازی سختی در انتظارمان خواهد بود. این همان فینالی است که همه دوست دارند.»