صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۷ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

انتقاد تند آرسنال از یوفا به خاطر فینال باکو

انتقاد تند آرسنال از یوفا به خاطر فینال باکو

آرسنال که هوادارانش برای حضور در فینال لیگ اروپا دچار مشکل هستند این شرایط را غیر قابل قبول خواند و از یوفا خواست درباره تصمیمش برای برگزاری فینال در شهر باکو توضیح بدهد.
آرسنال با انتقاد تند از یوفا به دلیل تصمیم برای برگزاری فینال لیگ اروپا در شهر باکوی آذربایجان، شرایط فعلی را غیر قابل قبول خواند و از یوفا خواست درباره تصمیم خود برای برگزاری فینال در باکو توضیح بدهد. آرسنال در وهله اول از این ناراحت است که تنها 6000 بلیط فینال در اختیار دو تیم فینالیست، آرسنال و چلسی، قرار گرفته ولی با این وجود آرسنال برای فروش همین تعداد اندک بلیط به هوادارانش دچار مشکل شده چون هواداران این تیم برای سفر به آذربایجان و اسکان در پایتخت این کشور، باکو، دچار مشکل شدهاند.
بلیط هواپیمای لندن به باکو به بیش از 1000 پوند رسیده و گفته میشود قیمت هتل در شهر باکو هم به شدت افزایش داشته و همین باعث شده بسیاری از هواداران آرسنال از خیر حضور در فینال و تشویق تیم محبوبشان بگذرند.
از سوی دیگر تنش بین ارمنستان و آذربایجان به دلیل مناقشه قرهباغ باعث شده هنریک میختاریان، کاپیتان ارمنی آرسنال به احتمال زیاد نتواند در این بازی به میدان برود. آرسنال از یوفا خواسته تضمین دهد که میختاریان در زمان حضور در باکو از امنیت کامل برخوردار خواهد بود.
آنچه آرسنال را بیش از پیش عصبانی کرده این است که عدهای از هواداران این تیم میگویند درخواست ویزای آنها برای حضور در آذربایجان و تماشای بازی فینال از سوی دولت آذربایجان رد شده است.
به همین دلیل آرسنال با انتشار یک بیانیه شدیدالحن خطاب به یوفا نوشت:" ما از اینکه یوفا به دلیل محدودیت در حمل و نقل تنها 6000 بلیط برای بازیای که در یک استادیوم 60هزار نفره برگزار میشود در اختیارمان گذاشته به شدت ناراحت هستیم. زمان نشان خواهد داد که آیا همین 6هزار آرسنالی هم میتوانند بازی را در استادیوم تماشا کنند یا نه. چون چالشها در حال حاضر آنقدر بزرگ است که این احتمال پایین به نظر میرسد".
در ادامه بیانیه آرسنال چنین آمده:" اینکه از 45هزار هوادار آرسنالی که بلیط کل مسابقات فصل تیمشان را پیشخرید کردهاند تنها عده معدودی میتوانند فینال لیگ اروپا را تماشا کنند، آن هم به این دلیل که یوفا شهری را انتخاب کرده که با محدودیت از نظر حمل و نقل و پذیرش مسافر روبرو است، به نظر ما اصلاً درست نیست. واقعیت این است که به جز ما هر تیم دیگری هم به فینال میرسید با همین وضعیت مواجه میشد".