صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۷ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رونالدو و رکوردشکنی‌های پایان ناپذیر

رونالدو  و رکوردشکنی‌های  پایان ناپذیر

کریستیانو رونالدو روز شنبه اولین اسکودتوی خود با یوونتوس را جشن گرفت هرچند که فصل برای او بدون لیگ قهرمانان به اتمام خواهد رسید.
رونالدو حالا اولین عنوان قهرمانی خود با یووه در لیگ ایتالیا را دارد؛ در حالی که یووه هشتمین اسکودتوی متوالی خود را جشن گرفت و در این زمینه رکورددار شد. هیچ تیمی در میان 5 لیگ معتبر دنیا هشت بار متوالی قهرمان لیگ نشده است. در واقع یووه از هفته اول حکمرانی خود را شروع کرد و هرگز رقیبی جدی بر سر راه قهرمانی خود ندید.
رونالدو مثل همیشه بازیکنی تاثیرگذار در یووه بود و شنبه شب در برتری 2-1 بر فیورنتینا روی گل دوم تیمش نقش مستقیم داشت. او تا به اینجا 19 گل در سری آ به ثمر رسانده و بهترین گلزن یووه بوده است.
این ششمین عنوان قهرمانی رونالدو در لیگ بود. با احتساب اسپورتینگ لیسبون، رونالدو از 16 عنوان قهرمانی لیگ، توانسته شش عنوان را به دست بیاورد. او سه بار با منچستریونایتد، دو بار با رئال و یک بار با یووه فاتح لیگ شده است. این آمار می توانست بهتر از این باشد اگر در 9 فصل حضورش در رئال می توانست بیشتر از دو بار فاتح لالیگا شود. آنجا سد محکمی به نام بارسلونا و مسی اجازه چنین کاری به رونالدو نداد.
رونالدو حالا تنها بازیکن تاریخ فوتبال است که در سه لیگ اسپانیا، انگلیس و ایتالیا موفق به کسب عنوان قهرمانی شده است تا یک رکورد دیگر به گنجینه رکوردهایش اضافه کند. او پس از بازی نیز تایید کرد که به احتمال 1000 درصد در یووه خواهد ماند و شایعات جدایی اش بی اساسند. رونالدو شش فصل در یونایتد بود و در فصول 07-2006؛ 08-2007 و 09-2008 توانست عنوان قهرمانی لیگ برتر را به دست بیاورد. در این سه فصل او به ترتیب 17، 31 و 18 گل برای یونایتد در لیگ به ثمر رساند.
او فصول 12-2011 و 17-2016 نیز با رئال فاتح لالیگا شد و به ترتیب 46 و 25 گل به ثمر رساند و امسال هم توانست در 27 بازی برای یووه در سری آ، زننده 19 گل باشد(فصل هنوز تمام نشده است).
او در مجموع بازی های ملی و باشگاهی به 30 جام مختلف نیز دست یافته است که 16 تای آنها با رئال بوده، 10 جام با یونایتد، دو جام با یوونتوس، یک جام با اسپورتینگ و یک جام با تیم ملی پرتگال.