صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۹ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رسمی؛ تغییرات اساسی در سوپرکاپ اسپانیا و کوپا دل ری

رسمی؛ تغییرات اساسی در سوپرکاپ اسپانیا و کوپا دل ری

لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا، دیروز تغییرات در سوپرکاپ و رقابت های کوپا دل ری اسپانیا را اعلام کرد.
لوئیس روبیالس دیروز در محل فدراسیون فوتبال اسپانیا رسما اعلام کرد که فرمت برگزاری سوپرکاپ و حتی زمان برگزاری این بازی تغییراتی اساسی خواهد داشت.
سوپرکاپ اسپانیا هر سال پیش از شروع لالیگا بین قهرمان لیگ و جام حذفی و به صورت رفت و برگشت برگزار میشد. دو دیداری که چندان برای هواداران فوتبال از اهمیت برخوردار نبود و حتی برخورد رئال و بارسا نیز جذابیت رقابت های لالیگایی دو تیم را نداشت اما قرار است از فصل بعد، شکل برگزاری سوپرکاپ تغییر کند.
بر این اساس در ماه ژانویه، سوپرکاپ با شرکت 4 تیم و در جایی خارج از اسپانیا برگزار خواهد شد. دو تیم اول لالیگا و فینالیست های کوپا دل ری در این تورنمنت شرکت خواهند کرد و پس از دو بازی نیمه نهایی بازی فینال برگزار خواهد شد. نکته دیگر اینکه بازی سوم چهارمی برگزار نمی شود.
همچنین قرار بر این شده است که کوپا دل ری تا مرحله نیمه نهایی به صورت تک بازی برگزار شود. تیم ضعیف تر نیز میزبان بازی خواهد بود و از نیمه نهایی بازی ها رفت و برگشت خواهند شد.
این فرمت برگزاری قطعا به سود تیم های ضعیف تر است و شانس رسیدن آنها به مراحل نهایی را افزایش خواهد داد. همچنین، 4 تیم راه یافته به سوپرکاپ اسپانیا از حضور در مرحله یک شانزدهم نهایی معاف خواهند بود و کار خود را از مرحله یک هشتم نهایی شروع میکنند.
طبق گزارش مارکا، قرار است 20 روز دیگر این تغییرات به رای گیری نهایی گذاشته شود.