صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۹ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شب بی‌نظیر لواندوفسکی؛ برترین گلزن کلاسیکر و رسیدن به ۲۰۰ گل در بوندسلیگا

شب بی‌نظیر لواندوفسکی؛ برترین گلزن  کلاسیکر  و رسیدن به ۲۰۰ گل در بوندسلیگا

مهاجم پولندی بایرن مونیخ توانست علاوه بر رسیدن به ۲۰۰ گل در بوندسلیگا، برترین گلزن دیدار بین بایرن مونیخ و دورتموند باشد.
به نقل از بیلد، روبرت لواندوفسکی بار دیگر تیم پیشین خود را اذیت کرد و این بار توانست دو بار برای تیمش گلزنی کند تا بایرن با نتیجه ۵ بر صفر موفق به شکست دورتموند شود.
این بازیکن پولندی در سال ۲۰۱۱ به تیم دورتموند پیوست و توانست ۱۰۳ بار برای این تیم گلزنی کند که از جمله آن ۷۴ گل در رقابتهای بوندسلیگا بود. او بعد از این درخشش در سال ۲۰۱۴ راهی تیم بایرن مونیخ شد و در سه فصل اول حضور خود در این تیم در هر فصل بیش از ۴۰ گل به ثمر رساند و در بازی شنبه شب برابر دورتموند در این فصل ۳۴ گل فصل خود را به ثمر رساند.
لواندوفسکی در این دیدار دو بار برای تیمش گلزنی کرد تا شمار گلهای خود را در بوندسلیگا به عدد ۲۰۰ برساند. مهاجم پولندی در ۲۸۴ بازی توانسته است ۲۰۰ گل برای بایرن مونیخ برساند. تنها گرد مولر توانسته در تاریخ زودتر از لواندوفسکی به این تعداد گل دست یابد و در ۲۳۴ بازی توانسته بود ۲۰۰ گل به ثمر برساند.
لواندوفسکی همچنین چهاردهمین گل خودش را در دیدار"در کلاسیکر" به ثمر رساند. ۱۳ گل برای بایرن مونیخ و یک گل برای دورتموند. تنها گرد مولر توانسته است هم اندازه لواندوفسکی در این دیدار گلزنی کند.