صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۳ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مادر تانزانیایی رونالدو و مسی را به چالش می‌کشد

مادر تانزانیایی رونالدو و مسی را به چالش می‌کشد

انتشار یک کلیپ کوتاه از هنرنمایی یک زن آفریقایی در توئیتر، بازتاب بسیار گسترده جهانی را به دنبال داشت.
در کلیپ، یک زن سیه چرده آفریقایی اقدام به روپایی زدن های متوالی و حرکات تکنیکی حیرت انگیز با توپ میکند. کنترل و تسلط او روی توپ حیرت انگیز به نظر میرسد و تاکنون بیش از 9 میلیون بیننده در یوتیوب داشته است. او حتی با سر و شانه نیز موفق به کنترل توپ میشود.
این زن هادارا چارلز نام دارد و تانزانیایی است اما کلیپ در مالاوی در شرق آفریقا به تصویر کشده شده است. او پس از اتمام هنرنمایی خود خطاب به مردانی که اطرافش حضور دارند میگوید:« شما یک مشت به دردنخور هستید.»
آکین ساویر کسی بود که چهار روز پیش این کلیپ را در توئیتر منتشر کرد، با این نوشته:« استعداد به تساوی تقسیم میشود اما فرصت و شانس خیر.»
توئیتی که 120 هزار بار ریتوئیت شده و بیش از 390 هزار لایک نیز گرفته است.
در میان کسانی که به تمجید از هادارا چارلز پرداخته اند، نام دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا نیز مشاهده میشود که با انتشار این کلیپ در حساب رسمی خود با بیش از 54 میلیون فالوئر نوشته است:« شگفت انگیز.» این توئیت از ترامپ بازتاب گسترده ای در فضای اجتماعی داشته است.
این کلیپ توسط پیرس مورگان، شخصیت تلوزیونی معروف انگلیس نیز همرسانی شده و او از آن به عنوان یک اتفاق درخشان یاد کرده است.
پاتوسی، بازیکن اهل آفریقای جنوبی جدید استقلال نیز این کلیپ را در صفحه اجتماعی خود منتشر کرده و زیر ان نوشته است:"MAMA" و جالب اینکه بسیاری در ابتدا به اشتباه تصور کردند که او مادر پاتوسی است.
روز سه شنبه از هادارا یک کلیپ جدید نیز منتشر شده است و او پس از هنرنمایی مجدد میگوید:« این توپ، یک توپ خاص نیست و من با استفاده از استعداد خودم و نیز پس از شش سال تمرین و ممارست موفق به انجام چنین حرکاتی با توپ میشوم. این یک استعداد خالص است و نه یک جادو. من همیشه ستاره هایی چون رونالدو، مسی و رونالدینیو را تمجید کرده ام.»
هادارا حالا در یکی از دورترین نقاط دنیا توجهات جهانی را به خود جلب کرده است. شاید هم ردیف با فوق ستاره های بزرگ فوتبال و حتی آنها را به چالش میکشد.
عکسی مربوط به جوانی هادارا چارلز که در کنار او پاتریک امبومبا(ستاره سابق تیم ملی کامرون) دیده میشود.