صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۳۰ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

امباپه باارزش‌ترین فوتبالیست دنیا، مسی در رده هفتم!

امباپه باارزش‌ترین فوتبالیست دنیا، مسی در رده هفتم!

ستاره فرانسوی پاری سن ژرمن باارزش ترین بازیکن حال حاضر فوتبال دنیاست و او را هری کین و نیمار تعقیب میکنند.
به نقل از مارکا، پی اس جی دو بازیکن از سه بازیکن با ارزش حال حاضر فوتبال دنیا را در ترکیب خود میبیند. امباپه با 218.5 میلیون یورو(47 میلیون بالاتر از مسی) در صدر قرار دارد و پس از او هری کین با ارزشی معادل 200.3 میلیون یورو و نیمار با 197.1 میلیون یورو، دوم و سوم هستند.
طبق گزارش موسسه تحقیقات فوتبال(CIES) که دیروز منتشر شد، 27 بازیکن ارزشی بالاتر از 100 میلیون یورو دارند که در میان آنها 16 بازیکن در لیگ برتر انگلیس مشغول فوتبال هستند، 5 بازیکن در لالیگا، 3 بازیکن در سری آ ایتالیا، دو بازیکن در لیگ فرانسه و یک بازیکن نیز در بوندسلیگا حضور دارند.
در این رده بندی لیونل مسی با 171.2 میلیون یورو در رده هفتم و رونالدو با ارزشی برابر با 127.2 میلیون یورو در رده نوزدهم قرار دارد. بالاتر از مسی نیز استرلینگ، محمد صلاح و پائولو دیبالا قرار دارند. سائول نیگز از اتلتیکو با 90.2 میلیون یورو نیز باارزش ترین فوتبالیست حال حاضر اسپانیا ارزیابی شده است.
یازده کشور نیز در این رده بندی نماینده دارند. برازیل با شش فوتبالیست با ارزش، اول است. انگلیس و فرانسه 5، آرجانتین، پرتگال و بلجیم دو و مصر، آلمان، سنگال، اروگوئه و ایتالیا نیز یک نماینده دارند.