صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۶ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

یک نام عجیب، بهترین گلزن رئال در سال 2018!

یک نام عجیب، بهترین گلزن رئال در سال 2018!

فوق ستاره پرتگالی با وجود اینکه در تنها 5 ماه از سال 2018، پیراهن رئال را بر تن داشت، بالاتر از دیگر مهاجمان، بهترین گلزن کهکشانی ها در این سال میلادی شد.
اینکه جای خالی رونالدو در رئال حس میشود یا نه، موضوعی است که مورد بحث و مناقشه بسیاری قرار گرفته است.
شاید برخی معتقد باشند که مهاجمان دیگر رئال توانسته اند جای رونالدو را پر کنند ولی آمار در این رابطه، میگوید که عملا چنین اتفاقی رخ نداده است. با وجود اینکه رونالدو در سال 2018، تنها 5 ماه برای رئال بازی کرد و بین ماه های میتا جنوری که در آنها از این تیم جدا شده بود، برای کهکشانی ها بازی نکرد، ولی همچنان بهترین گلزن این تیم در طول یک سال گذشته است. کریستیانو 28 گل برای رئال در سال 2018 به ثمر رساند که یک گل بیش از نفر دوم یعنی گرت بیل و 10 گل بیش از نفر سوم یعنی بنزما است. پس از آنها، سرخیو راموس با 10 گل ، مارکو آسنسیو و ایسکو با 8 گل در رده های بعدی قرار گرفته اند.
اما این مقایسه وقتی بیشتر جالب توجه میشود که به تعداد بازی ها دقت میکنیم. ستاره پرتگالی این 28 گل را در 22 بازی برای تیمش به ثمر رسانده، در حالی که گرت بیل 48 بازی برای رئال انجام داده تا 27 گل بزند و بنزما در 53 بازی، 18 گل زده است.
در چند سال اخیر، رئال و بارسا همواره رقبای بزرگ در گلزنی و کسب امتیاز بوده اند ولی سپیدپوشان، امسال در رده ششم لالیگا از لحاظ گلزنی قرار دارند.  حال باید دید در ادامه فصل اوضاع برای سپیدپوشان چگونه پیش خواهد رفت.