صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

قهرمانی با ۲۰ امتیاز اختلاف تحول پیرمرد سمج در مونیخ

قهرمانی با ۲۰ امتیاز اختلاف تحول پیرمرد سمج در مونیخ

بایرن مونیخ یک قهرمانی تکراری دیگر را در بوندسلیگا به دست آورد ولی این موضوع درایت سرمربی ۷۲ ساله مونیخیها را زیر سوال نمیبرد.
در آغاز هفته بیست و نهم لیگ آلمان چند دیدار برگزار شد که در یکی از بازیها بایرن مونیخ با برتری چهار بر یک برابر آگسبورگ توانست قهرمانی خودش را در این رقابتها قطعی کند. تولیسو و خامس رودریگز، روبن و وگنر گلهای بایرن مونیخ را به ثمر رساندند و تولیسو به اشتباه دروازه خودی را گشود. این ششمین قهرمانی متوالی بایرن مونیخ در بوندسلیگا است.
قهرمانی در هفته بیست و نهم بوندسلیگا آن هم با ۲۰ امتیاز اختلاف برای تیمی که در ابتدای فصل سایه بحران روی آن قرار داشت کاری فوقالعاده بود ولی هاینکس در صحبتهایش بعد از این قهرمانی عنوان کرد قهرمانی در بوندسلیگا برای بایرن در اولویت نیست و این تیم به موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا چشم دوخته است.
وقتی یوپ هاینکس هدایت بایرن مونیخ را بر عهده گرفت، این تیم ۵ امتیاز از دورتموند عقب بود و شکست ۳ بر صفر برابر پاری سن ژرمن در لیگ قهرمانان باعث شده بود تا همه از یک فصل بحرانی برای بایرن سخن به میان آورند ولی هاینکس با صبوری و قدرت خود توانست آرامش را به بایرن مونیخ برگرداند و حالا این تیم در هفته بیست و نهم بوندسلیگا با ۲۰ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم در صدر جدول قرار داشته باشد.
یکی دیگر از اقداماتی که او در بایرن مونیخ انجام داد احیای توماس مولر بود. بازیکن نیمکت نشین بایرن در زمان آنچلوتی که خیلی برای تیم مدیریتی این باشگاه مهم است و به نوعی سمبل بایرن مونیخ محسوب می شود، با نظر هاینکس به تیم اضافه شد و توانست به بازیکن مهمی در راه قهرمانی مونیخیها تبدیل شود تا در سال جام جهانی او آمادگی بالایش را به رخ بکشد.
به نظر میرسد نظم تاکتیکی یکی از شاخصههای این مربی است که توانسته است در مونیخ خود را نشان دهد. حالا او همانطور که وعده داده است باید برای موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا تلاش کند. بایرن مونیخ باید یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان در دیدار برگشت به مصاف تیم سویا برود در بازی رفت تیم مونیخی توانست ۲ بر یک به برتری برسد و از شانس بالایی برای صعود به دیدارهای نیمه نهایی برخوردار است.