صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۴ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هراس الخلیفی از وضعیت نیمار

هراس الخلیفی از وضعیت نیمار

مالک پاری سن ژرمن میترسد زودتر از انتظار ستاره برازیلی تیمش را از دست بدهد.
نیمار هنوز سوژه رسانههای اسپانیایی و فرانسوی است. مهاجم پاری سن ژرمن تابستان گذشته با قراردادی به ارزش ۲۲۲ میلیون یورو به تیم فرانسوی پیوست اما اکنون به نظر میرسد جداییاش از این تیم و بازگشت دوباره به اسپانیا بعید به نظر نمیرسد. مهاجم برازیلی این بار پیراهن بارسلونا را نخواهد پوشید و قرار است در تیم رقیب آبی اناریها یعنی رئال مادرید بازی کند. ستاره برازیلی به نظر میرسد از شرایط کنونیاش راضی نیست. او بارسلونا را ترک کرد تا از زیر سایه لیونل مسی در آید و بتواند شانس کسب توپ طلا را داشته باشد. با این حال حذف پاری سن ژرمن از لیگ قهرمانان اروپا این رویا را از مهاجم برازیلی دور کرد. نیمار میداند با ماندن در تیم فرانسوی شاید نتواند به هدفش برسد. به همین خاطر به تیم بزرگ دیگر اسپانیایی یعنی مادرید فکر میکند.
نشریه آس جمعه اعلام کرد ارزش ستاره برازیلی مشخص شده است. مادرید اگر میخواهد با این بازیکن قرارداد امضا کند باید ۴۰۰ میلیون یورو هزینه کند، یعنی تقریبا دو برابر ارزش قراردادش با پاری سن ژرمن. این شرایط ناصر الخلیفی مالک باشگاه پاریسی را نگران کرده است. او میداند سران باشگاه رئال مادرید با پدر نیمار و دو وکیل این بازیکن جلسه گذاشتهاند و نزدیکان او رقم مهاجم برازیلی را اعلام کردند.
نیمار اکنون در برازیل به سر میبرد و یک ماه و نیم در کشورش خواهد ماند. این دوری ممکن است به ضرر باشگاه پاری سن ژرمن تمام شود. ستاره برازیلی در دیدار برابر مارسی در لیگ قهرمانان یک فرانسه آسیب دید و به علت جراحی پای خود، بازی برگشت مقابل رئال مادرید در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را از دست داد.
مالک قطری قصد داشت با خرید نیمار، فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود اما این اتفاق رخ نداد و اکنون شاید ستاره برازیلی را از دست بدهد. ترس الخلیفی موجب شد او قصد سفر به برازیل کند. مالک PSG به زودی به همراه  انترو انریک (مدیر ورزشی باشگاه) به این کشور خواهد رفت تا با نیمار درباره آیندهاش صحبت کند. او نمیخواهد ستاره تیمش را به این سرعت از دست بدهد. نگرانی تیم فرانسوی تنها به خاطر از دست دادن یک ستاره نیست. این باشگاه ممکن است ضرر مالی کند و برای تمدید قراداد با اسپانسرهایش یعنی نایکی و هواپیمایی امارات به مشکل برخورد.
مادرید برای امضای قرارداد با مهاجم پاری سن ژرمن باید ۴۰۰ میلیون یورو هزینه کند. آخرین خرید گران قیمت این تیم به سال ۲۰۱۳ بر میگردد که انتقال ۱۰۰ میلیون یورویی گرت بیل بود. پس از آن تنها برای خامس رودریگس هزینه زیادی کرد و ۷۵ میلیون یورو خرج کرد. باشگاه اسپانیایی با فروش برخی از بازیکنانش میتواند نیمی از این رقم را به دست آورد. گرت بیل (۷۵ میلیون )، کریم بنزما (۵۰ میلیون)، ایسکو (۷۵ میلیون)، کیلور ناواس (۱۸ میلیون) ، یورنته (۱۵ میلیون)، مایورال (۷.۵ میلیون) و سبایوس (۱۷ میلیون) میتوانند جزو این فهرست باشند. با این حال باشگاه مادریدی باید نزدیک به ۲۰۰ میلیون دیگر برای انتقال نیمار هزینه کند.