صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پاداش چشمگیر برای زلاتان در صورت قهرمانی یونایتد در لیگ قهرمانان

پاداش چشمگیر برای زلاتان در صورت  قهرمانی یونایتد در لیگ قهرمانان

در صورت قهرمانی منچستریونایتد در لیگ قهرمانان اروپا، زلاتان ایبراهیموویچ ۲ میلیون دالر پاداش دریافت خواهد کرد.
 به نقل از اکسپرس، زلاتان ایبراهیموویچ را میتوان بعد از لیونل مسی و کریستیانو رونالدو برترین بازیکن یک دهه اخیر فوتبال جهان نامید ولی این بازیکن هیچگاه در تیمهایی که بازی کرده موفق به کسب لیگ قهرمانان اروپا نشده و با توجه به این که سال آخر حضور خود در یونایتد و احتمالا اروپا را سپری میکند، امسال آخرین شانس او است که بتواند این جام را به کلکسیون افتخارات خود اضافه کند.
زلاتان ایبراهیموویچ پارسال به صورت بازیکن آزاد به یونایتد پیوست و یونایتد هیچ پولی برای خرید او پرداخت نکرد و فقط دستمزد هفتهای ۳۶۰ هزار پوند به او پرداخت. در سال دوم با توجه به پا به سن گذاشتن زلاتان و مصدومیتی که به آن دچار شد، دستمزد هفتگی این بازیکن به ۱۸۰ هزار پوند در هفته نزول کرد. با این حال یک پاداش ویژه در قرارداد ایبرا با یونایتد لحاظ شده است.
در صورتی که منچستریونایتد بتواند به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دست یابد، این بازیکن سوئدنی ۲ میلیون یورو پاداش دریافت خواهد کرد که این پاداش جدا از پاداشی است که به بازیکنان بعد از قهرمانی تعلق میگیرد.
منچستریونایتد شنبه در داربی فوتبال جزیره در جدالی که برای نایب قهرمان است، پذیرای لیورپول خواهد بود و در ادامه با سویا دیدار خواهد کرد. هر دو دیدار در ورزشگاه اولدترافورد برگزار خواهد شد.
این کمپانی که تهیه کننده فلم مشهور اسکورسیزی است، سهشنبه با حکمی از دادگاه فدرال برای پرداخت این مبلغ روبهرو شد.
این کمپانی که انجام هر عمل اشتباهی را رد میکند، با صدور بیانیهای اعلام کرد از این که این موضوع سرانجام حل شد خوشحال است و آنها با نگاهی رو به جلو وظیفهشان را که ساخت فلم است انجام میدهند.
دادستان در سال ۲۰۱۶ دادنامهای را علیه این کمپانی به دادگاه برده بود و از آن به عنوان بخشی از تلاش برای پولشویی چند میلیارد دالری از سوی سوءاستفاده کنندگان مالی از صندوق اقتصادی مالزی یاد کرده بود. 
رضا عزیز مدیرعامل این کمپانی پسر ناتنی نخست وزیر مالزی و دوست نزدیک جو لو تاجری است که در مرکز این رسوایی مالی جای دارد. دادستانها ادعا کرده بودند که وی بیش از ۱۰۰ میلیون دالر از شرکت مالزیایی برای سرمایهگذاری در ساخت «گرگ وال استریت»، «احمق و احمقتر» و «خانه بابا» استفاده کرده بود.
این کمپانی باید ۳۰ میلیون دالر را ظرف ۳۰ روز، ۲۰ میلیون دالر را ظرف ۱۸۰ روز بعدی و ۱۰ میلیون دالر را ظرف ۱۸۰ روز بعدتر پرداخت کند.
عزیز ادعا کرده هرگز از استفاده از سوءاستفاده مالی برای پیشبرد این پروژه اطلاعی نداشته است.
پیشتر در این پرونده دیکاپریو پذیرفت تا جایزه اسکاری را که به مارلون براندو تعلق داشت و از سوی کمپانی رد گرانیت به عنوان هدیه دریافت کرده بود، پس بدهد. در این پرونده دیکاپریو به هیچ وجه مسئول شناخته نشد.
وی پیشتر اعلام کرده بود با مقامات دولتی همکاری کرده تا روشن شود که آیا این کمک مالی از منبعی مشکوک آمده است یا خیر.
پیشتر اعلام شده بود بنیاد خیریه دی کاپریو نیز از کمک مالی که از صندوق اقتصادی مالزی برداشت شده بود برای برگزاری مهمانی خیریه خود سود جسته است.
گفته شده همه این موارد با جو لو تاجری که در مرکز رسوایی بزرگ مالی ۳ میلیارد دالری مالزیایی جای  دارد، در ارتباط بودهاند و لو به عنوان دوست دی کاپریو بخشی از پولهای سرقت شده از بنیاد مالزیایی را برای این ستاره و ساخت فلم هزینه کرده است.