صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۰ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

چه تیمی در سال ۲۰۱۸ حکمرانی خواهد کرد؟

 چه تیمی در سال ۲۰۱۸ حکمرانی خواهد کرد؟

جهان فوتبال در سال ۲۰۱۸ با رقابتهای بزرگی روبهرو است و خیلی از تیمها و بازیکنان شانس حکمرانی در این سال را دارند.
به نقل از مارکا، سال ۲۰۱۸ چند روزی است که آغاز شده و همه درباره قهرمانان این سال صحبت میکنند. در حالی که رقابتهای جذابی همچون لیگ برتر، لالیگا، بوندسلیگا یا لیگ یک فرانسه در جریان است اما ۲۰۱۸ سال جام جهانی است و اتفاقات زیادی در این سال رخ خواهد داد.
جام جهانی روسیه
آلمان مدافع عنوان قهرمانی، بخت اول قهرمانی در پیشبینیها است. سپس برازیل نیمار و فرانسه کیلیان امباپه بیشترین شانسها را به خود اختصاص دادند. اسپانیا در رتبه چهارم و بالاتر از ارجنتین قرار دارد. سپس تیمهای بلجیم، انگلیس و پرتگال دیده میشوند. شش ماه به آغاز جام جهانی باقی مانده است و ممکن است آسیبدیدگیها باعث شود بازیکنان کلیدی این رقابتها را از دست بدهند. اگر تیم قهرمان در بین گزینههای ذکر شده نباشد اتفاق عجیبی خواهد بود.
لیگ قهرمانان اروپا
این بازیها تقریبا به نیمه خود رسیده است و چند هفته بعد مراحل حذفی برگزار میشود که دوئل رئال مادرید و پاری سن ژرمن مهمترین آنها است. از طرفی بارسلونا به مصاف چلسی میرود و امکان دارد دو تیم قدرتمند اسپانیایی خیلی زود و در مرحله یک هشتم نهایی از این بازیها خداحافظی کنند. شانس منچسترسیتی پپ گواردیولا که قرار است با بازل روبهرو شود از بایرن مونیخ، پاری سن ژرمن، بارسلونا، رئال مادرید (مدافع عنوان قهرمانی) بیشتر است.
توپ طلا
قهرمان جام جهانی و لیگ قهرمانان اروپا میتوانند برنده توپ طلا در سال ۲۰۱۸ شوند. رقابت همیشگی در کسب این جایزه میان کریستیانو رونالدو مسی است. البته میتوان نیمار را نیز به این فهرست اضافه کرد. عملکرد بازیکنان در به دست آوردن توپ طلا تاثیر گذار خواهد بود اما بیش از همه به قهرمانی در جام جهانی یا لیگ قهرمانان اروپا توجه میشود. از دیگر کاندیداها میتوان به کیلیان امباپه، سرخیو راموس و هری کین اشاره کرد.
لالیگا
اگر جام قهرمانی در اسپانیا به بارسلونا نرسد یک شگفتی رخ خواهد داد. فاصله زیاد آبی اناریها با اتلتیکومادرید (تیم دوم با  ۹ امتیاز کمتر)، والنسیا (تیم سوم با ۱۱ کمتر) و رئال مادرید (۱۴ امتیاز و یک بازی کمتر) باعث شده تیم کاتالانی تقریبا نیمی از راه قهرمانی را طی کند.
اکنون رقابتها به مرحله یک هشتم نهایی رسیده است. در این بازیها همه تیمها شانس دارند اما تیمهای بزرگی مانند رئال بتیس، مالاگا، اتلتیک بیلبائو و رئال سوسیداد حذف شدند. در میان بختهای نخست میتوان از بارسلونا (مدافع عنوان قهرمانی)، رئال مادرید، اتلتیکومادرید، سویا، والنسیا، ویارئال و ... میتوان نام برد.
لیگ اروپا
اتلتیکومادرید بخت نخست قهرمانی در این بازیها است. تیم مادریدی با دو عنوان قهرمانی در این رقابتها میتواند جایگزین منچستریونایتد شود. تیم انگلیسی توانست به حکمرانی سویا در لیگ اروپا پایان دهد (سویا سه سال پیاپی در این بازیها قهرمان شده بود). پس از اتلتیکو، آرسنال، دورتموند، ناپولی، میلان، لاتزیو و ویارئال شانس قهرمانی دارند.
لیگ برتر انگلیس
شرایط این لیگ با اسپانیا مشابه است. منچسترسیتی مانند بارسلونا در این کشور بخت نخست قهرمانی است. فاصله تیم گواردیولا با منچستریونایتد (تیم دوم) ۱۵ امتیاز است و چلسی با یک بازی کمتر در فاصله ۱۷ امتیاز قرار گرفته است. سیتی شکست ناپذیر به احتمال فراوان قهرمان این بازیها میشود مگر این که شگفتی رخ دهد.
سری A
از میان لیگهای بزرگ اروپایی این رقابتها نزدیک است. اختلاف ناپولی صدرنشین با یوونتوس تنها یک امتیاز است و اینتر هفت امتیاز و رم ۹ امتیاز کمتر دارد.
بوندسلیگا
بایرن یوپ هاینکس نتایج غیر معمول بایرن آنچلوتی را پایان داد و اکنون توانسته است اختلاف ۱۱ امتیازی را با تیم دوم جدول ایجاد کند. شالکه در رتبه دوم قرار دارد و دورتموند در فاصله ۱۳ امتیازی قرار دارد.
لیگ یک فرانسه
پاری سن ژرمن بیشترین شانس قهرمانی را در این بازیها دارد. آنها میتوانند جایگزین موناکو شوند. تیم MCN در فرانسه حکمرانی میکند و اختلافش با تیم دوم یعنی لیون ۹ امتیاز است.