صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۹ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

افغانستان-ویتنام، نبرد سنگین مردان فیستر در هانوی

افغانستان-ویتنام،  نبرد سنگین مردان فیستر در هانوی

تیم ملی فوتبال افغانستان خود را برای مسابقه حساس روز سهشنبه برابر ویتنام آماده میکند تا در صورت پیروزی، برای رسیدن به جام ملتهای آسیا امیدوار باشد.  افغانستان که در آغاز دور برگشت این مسابقات با تساوی ارزشمند برابر تیم قدرتمند اردن، شانس را برای صعود زنده کرد، در دومین مسابقه حساس و سرنوشتسازش در دور برگشت رقابتها در خانه حریفش به مصاف تیم دوم جدول ویتنام خواهد رفت.
پس از نمایش نامطلوب در دور رفت و پس از کسب تساوی مقابل ویتنام و دو شکست برابر کامبوج و اردن، تیم تحت هدایت اوتو فیستر در دور برگشت مسابقات محکوم به کسب ۲ پیروزی صد در صد و دسته کم یک تساوی بود که البته یکی از این گزینهها با تساوی در مقابل اردن رخ داده است، میماند دو مسابقه پیش رو که سرنوشت صعود و یا حذف افغانستان را مشخص خواهد کرد.
صعود افغانستان تنها در حالی محقق میشود که افغانستان در دو بازی مقابل ویتنام و کامبوج به برتری برسد. حتی تساوی هم اندک شانس این تیم را خواهد گرفت. در جدول گروه سوم تیم های اردن و ویتنام با ۸ امتیاز اول و دوم هستند. کامبوج با ۳ امتیاز سوم است و افغانستان با ۲ امتیاز در جایگاه آخر قرار دارد.
بنابراین حتی پیروزی در دو بازی آینده برای صعود افغانستان کافی نیست، بلکه ویتنام هم باید از کامبوج هم شکست بخورد تا افغانستان بتواند صعود کند.
در صورتی که تمامی این فرضیه ها رخ بدهد، افغانستان میتواند خودش را ۸ امتیازی کند و با ویتنام هم امتیاز شود. در این صورت افغانستان به دلیل پیروزی در بازی رو در رو مقابل ویتنام به عنوان تیم دوم این گروه مسافر جام ملت های آسیا خواهد شد. اتفاقی که البته سخت است اما محال نیست. بازی رفت دو تیم در شهر دوشنبه تاجیکستان و به میزبانی افغانستان برگزار شد که دو تیم به تساوی ۱ بر ۱ رضایت دادند. ابتدا ویتنام از حریفش پیشی گرفت، اما حسن امین، کاپیتان افغانستان بازی را به تساوی کشاند.