صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۹ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

۱۰۰ روز و هفت اتفاق مهم برای نیمار در پاری سن ژرمن

۱۰۰ روز و هفت اتفاق مهم برای نیمار در پاری سن ژرمن

۱۰۰ روز از حضور مهاجم برازیلی در پاری سن ژرمن گذشت که در این مدت اتفاقات مهمی رخ داده است.
به نقل از اسپورت، ۱۰۰ روز از حضور نیمار در پاری سن ژرمن گذشت. باشگاه فرانسوی برای جذب این بازیکن ۲۲۲ میلیون یورو به بارسلونا پرداخت کرد. PSG مهاجم برازیلی را به عنوان ستاره جدید خود معرفی کرد و نیمار به رهبر این تیم تبدیل شد. نیمار در این ۱۰۰ روز لحظات خوبی داشته است اما گاهی اوقات با تنش نیز روبهرو شده است. هفت اتفاق مهم در این مدت برای مهاجم برازیلی رخ داد که در ادامه به آنها اشاره میشود:
معرفی
نیمار در کنار ناصر الخلیفه (رییس باشگاه پاری سن ژرمن) در مراسم معارفه در پارک د پرنس شرکت کرد. او در این مراسم گفت: دوست دارم چالشهای جدیدی را تجربه کنم و به پاری سن ژرمن کمک کنم که نامش را در تاریخ فوتبال ثبت کند. برای مرد اول شدن به PSG نیامدم.
شروع
نیمار بالاخره توانست با پیراهن پاری سن ژرمن به میدان برود. او بازی نخست را به دلیل نداشتن کارت ITC از دست داد و برای نخستینبار در ورزشگاه گنگام بازی کرد. مهاجم برازیلی یک گل به ثمر رساند و در دو گل دیگر نقش داشت. پاری سن ژرمن پیروز این دیدار شد.
انتقاد از مدیریت
نیمار دوران حضورش را در بارسلونا فراموش نکرده بود. او در تیم کاتالانی دوستان خوبی داشت اما با مدیران کنونی باشگاه مشکل داشت. زمانی که از مهاجم برازیلی درباره جداییاش سوال شد نیمار دوباره شروع به انتقاد کرد. نیمار به خبرنگاران گفت که بارسلونا باید از مدیریت بهتری بهره ببرد.
جنجال با کاوانی
جو خوب در تیم پاری سن ژرمن با جنجال بر سر ضربه پنالتی پایان یافت. این اتفاق در دیدار لیون رخ داد و نیمار و ادینسون کاوانی درگیری لفظی پیدا کردند. این اتفاق باعث شد حواشی زیادی به وجود آید. رفتار غرورآمیز نیمار با کاوانی در روزهای نخست حضورش در این باشگاه رخ داد.
اخراج
نیمار با وجود این که مورد انتقاد افراد نزدیک پاری سن ژرمن قرار گرفته بود، به بازیاش ادامه داد و PSG را در بازیها رهبری کرد اما بدترین چهره خود را در میادین نشان داد. نیمار به خاطر ضربه به بازیکن مارسی بر زمین افتاد، به همین خاطر عصبانی شد و به بازیکن حریف ضربه زد. داور به همین علت کارت زرد دوم را به مهاجم برازیلی نشان داد و او اخراج شد.
رابطهاش با دوستان قدیمی
نیمار هرگز رابطه خوب خود را با دو مهاجم  و دیگر بازیکنان بارسلونا پنهان نکرد. دیدارهای او با بارسلونا ادامه داشت و این قضیه باعث شد تا احتمال بازگشت مهاجم برازیلی قابل تصور باشد. در رابطه با این قضیه صحبتهای زیادی میشود.
اشکها
مهاجم برازیلی بالاخره صبرش تمام شد و نتوانست بیش از این فشارها را تحمل کند و پاسخ همه کسانی را که در مورد جدایی احتمالیاش از پاری سن ژرمن سخن میگفتند داد. او پس از پیروزی سه بر یک برازیل برابر جاپان در نشست خبری حاضر شد و در حال اشک ریختن گفت: آنها داستانها زیادی از خود میگویند که حقیقت ندارد. هیچ مشکلی با کاوانی و سرمربی تیم ندارم. حضور من با توجه به آمار ثبت شده فوقالعاده بوده است. در شرایط خیلی خوبی قرار دارم و خشنودم. برای پیروزی و قهرمانی با پاری سن ژرمن مشتاق هستم و با تمام وجود برای تیم خود بازی میکنم.