صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۵ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آمار امیدوار کننده رئال مادرید در گلزنی

آمار امیدوار کننده رئال مادرید در گلزنی

بازیکنان رئال مادرید نسبت به دیگر تیمها لالیگا در گلزنی مشارکت داشتند.
به نقل از آس، آمار گلزنی رئال مادرید در این فصل یکی از نکات قابل توجه این تیم بوده است. سفیدپوشان در ۹ هفته تنها توانستند ۱۸ گل به ثمر برسانند که این بدترین آمار از سال ۲۰۰۶ است. این اتفاق در زمان فابیو کاپلو رخ داد.
از طرفی کریستیانو رونالدو، ستاره رئال مادرید آمار ضعیفی در گلزنی داشته و تنها یک گل به ثمر رسانده است. این موضوع باعث شده گلهای مادرید در این فصل بین دیگر بازیکنان پخش شود. زین الدین زیدان (سرمربی رئال مادرید) از بازیکنان زیادی در ترکیب بهره برده است که برخی از آنها توانستند در لالیگا  گلزنی کنند.
مادرید به همراه سلتاویگو در جایگاه پنجم تیمهایی که بیشترین گل زده را داشتند، قرار دارد. بالاتر از همه بارسلونا با ۲۶ گل قرار دارد و بعد از آن، والنسیا با ۲۵، رئال سوسیداد با ۲۰ و رئال بتیس با ۱۹ گل جای دارند.
گلزنی برای شاگردان زیدان سخت بوده است. این قضیه در دیدار  برابر ختافه  قابل توجه بود. رونالدو در دقیقه ۸۵ گل پیروزی تیمش را به ثمر رساند. مادرید برابر رئال بتیس نتوانست گلزنی کند و نخستین شکست فصل  خود را تجربه کرد. مادرید در همه رقابتها ۳۲ گل زده است که نسبت به پارسال در این تاریخ چهار گل کمتر است. البته در آن زمان مادرید دو بازی کمتر انجام داده بود.
با وجود این که سفیدپوشان نسبت به فصل گذشته کمتر گلزنی کردند اما بازیکنان زیادی در ثبت این آمار مشارکت داشتند و در این میان از دیگر تیمهای حاضر در لالیگا بهتر کار کردند. تغییرات زیاد زیدان در ترکیب باعث شد همه بازیکنان شانس خود را در گلزنی امتحان کنند و به این نحو در گلزنی مشارکت داشته باشند. آخرین بازیکنی که به این فهرست اضافه شد مارسلو بود که در شروع هفته برابر ایبار گلزنی کرد. تاکنون مارکو آسنسیو (سه)، گرت بیل (دو)، ایسکو (دو)، سباسیوس (دو)، رونالدو (یک)، بنزما (یک)، بورخا مایورال (یک)، لوکاس واسکس (یک)، کاسمیرو (یک)، تونی کروس (یک) و مارسلو (یک) برای مادرید گلزنی کردند. با احتساب لیگ قهرمانان این آمار به ۱۲ نفر میرسد (سرخیو راموس برابر آپوئل نیکوزیا گلزنی کرد).
رئال سوسیداد پس از مادرید بهترین آمار را با ۱۰ بازیکن در این زمینه دارد. سپس والنسیا و بارسلونا با (۹)، اتلتیکومادرید، ختافه و سلتاویگو (هشت)، دپورتیوو لاکرونیا، سویا و رئال بتیس (هفت)، لگانس و ویارئال (۶)، خیرونا و اتلتیک بیلبائو (پنج)، لوانته و لاس پالماس (چهار) و اسپانیول، مالاگا آلاوس و ایبار (سه) قرار دارند.