صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هیئت فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون آسیا دیروز وارد کابل شد

 هیئت فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون آسیا دیروز وارد کابل شد

رؤسای ولایتی فدراسیون فوتبال، از هيئت فدراسیون جهانی و کنفدراسیون آسیا که دیروز به کابل رسیده، می خواهد تا مشکلات فدراسیون فوتبال را به شکل همه جانبه بررسی نمایند.
رؤسای ولایتی فدراسیون فوتبال می گویند که علی کفاشیان نائينی معاون عضو اجرائیوی فیفا و معاون کنفدراسیون آسیا، و وحید کاردانی نماینده کنفدراسیون آسیا، صبح دیروز وارد کابل شده است.
آنان می گویند که این دو نماینده ارشد فیفا و ای اف سی، بخاطر بررسی و ارزیابی وضعیت فدراسیون فوتبال بخصوص برگزاری انتخابات این فدراسیون به کابل آمده اند.
امان الله فیضی رئیس فدراسیون فوتبال جوزجان گفت که این دو هيئت، بر اساس شکایات آنان آمده و حالا مسوولان فدراسیون فوتبال تلاش می کنند تا آنان با رؤسای فدراسیون ولايتى ديدار نداشته باشند.
او افزود: «مسوولان فدراسیون فوتبال تا بحال از آمدن هئیت، رؤسای فدراسیون ها را در جریان نگذاشته و نمی خواهند تا آنان با این هیئت ملاقات نماید.»
موصوف گفت: «از فدراسیون فوتبال میخواهم تا مانع ملاقات رؤسای فدراسیون ها با این هیئت نشوند و بگذارند تا ما طرح ها و پیشنهادات مشخص خود را از نزدیک با آنان شریک سازیم.»
حیات الله لوگروال رئیس فدراسیون فوتبال کابل نیز گفت که قرار است این هیئت یافته هاى شان را با فدراسیون جهانی فوتبال منقتل سازند و تصامیم لازم را در نظر گرفته و اقدام کنند.
او گفت: «ما ا ز این هیئت میخواهم تا مشکلات را به شکل همه جانبه بررسی کند؛ تا مطابق آن از سوی فیفا تصمیم اتخاذ شود.»
وی خاطر نشان ساخت که قرار بود انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال کشور، در ۱۶ ماه حمل سال آینده برگزار شود؛ اما از سوی فدراسیون جهانی فوتبال تا زمان نامعلوم به تعویق افتاده بود؛ اما با آمدن این هیئت، زمان انتخابات نیز مشخص خواهد شد.
فدراسیون فوتبال افغانستان، در صفحه فیس بوکش از آمدن هئیت با صلاحیت فدراسیون فوتبال جهانی و کنفدراسیون فوتبال، خبر داده و گفته است که این هیئت، بخاطر مداخلات اشخاص و نهادهای ثالث در امور فدراسیون فوتبال، به کابل امده است. (پژواک)