صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳ ثور ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تينس بازان جوزجانى با دستاوردهاى چشمگير سالون ورزشى ندارند

 تينس بازان جوزجانى با دستاوردهاى چشمگير سالون ورزشى ندارند

مسوولان ورزشى در ولايت جوزجان مى گويند که ورزش تينس روى ميز يا «پينگ پانگ» در ولايت جوزجان سير صعودي دارد و اين رشتة ورزشى، در اين ولايت رشد خوب کرده است.
مشعل  هاشمي  مسوول فدراسيون پينگ پانگ ولايت جوزجان، که در مراسم تجليل از روزجهانى تينس روى ميز در شهر شبرغان صحبت مى کرد گفت که ازجمله 50 بازيکن تيم ملى کشور، 22 تن شان از ولايت جوزجان مى باشند.
وى علاوه کردکه از شمار 22 تن از ورزشکاران که در ترکيب تيم ملي کشور فعاليت دارند، هفت تن را دختران و پانزده تن ديگر را پسران تشکيل ميدهند و اين ورزش، از زمان هاى دور دراين ولايت مروج بوده و شمارى از باشندگان اين ولايت مصروف آن هستند.
وى علاوه کردکه در سالهاى اخير، بازيکنان تيم ملى تينس روى ميز، در مسابقات بين المللى افتخاراتى را کسب کرده اند؛ تا جايى که در سال 2016 در يک بازى بين المللى توانستند مقام اول را کسب کنند.
همچنان وى علاوه کردکه تينس بازان ولايت جوزجان، درمسابقاتى که چندى قبل بين ولايات مختلف در داخل کشور برگزارشده بود، توانستند مقام اول را کسب نمايند و درحال حاضر، دراين ولايت بيش از 150 ورزشکار دختر و پسر مصروف اين بازى اند.
بصيره يکتن از ورزشکاران گفت که پينگ پانگ، براي دختران يک بازي دلچسپ  و خوب است؛ چون يک بازي پوشيده است و دختران و زنان مى توانند به سادگي با آن مصروف باشند.
بصيره گفت: «با آنکه شماري از دختران، بنابر مشکلات و ملحوظات امنيتي، نمى توانند به ورزش رو بيارند؛  اما  براي من از طرف خانواده ام ممانعتي وجود ندارد و تشويق خانواده ام بوده که به اين بازى رو آورده ام و راهم به سوي استديوم ورزشي باز شد.»
مولوي لطف الله عزيزي والى جوزجان گفت که روي مشکلات ورزشکاران پينگ پانگ غور مى کند و به مشکلات آنها رسيدگي خواهدشد.
گفتنى است که والى جوزجان، کيک بزرگى راکه به مناسبت بزرگداشت از روز پينگ بانگ در ولايت جوزجان آماده گرديده بود نيز قطع نمود و در خاتمه  شماري از ورزشکاران، نمايشات ورزشي را براي حاضرين به اجرا گرفتند. (پژواک)