صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱ جوزا ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مسابقات اسکی دختران و پسران در بامیان برگزار شد

مسابقات اسکی  دختران و پسران در بامیان برگزار شد

دومين دور مسابقات اسکي جام اتصالات در باميان برگزار شد.
اين مسابقات با حمايت مالي شرکت مخابراتي اتصالات در پارک اسکي شهيد مزاري مرکز باميان برگزار شد.
اين مسابقات در دو قسمت دختران و پسران انجام شد که در بخش پسران 60 اسکي باز و در بخش دختران 20 اسکي باز اشتراک کرده بودند.
يما رشيدي مسئول حمايت هاي ورزشي شرکت نامبرده در مورد حمايت اين شرکت از ورزش در افغانستان به راديو آزادي گفت:
«اين دومين سالي است که شرکت مخابراتي اتصالات ورزش اسکي را در باميان حمايت مي کند. شرکت اتصالات ورزش هاي مختلفي را مانند اسکي، دوش و بايسکلراني را در سطح کشور حمايت مالي و تخنيکي مي کند. هدف از اين کمک ها رشد ورزش در سطح کشور است. ما اميدوار هستيم که در سال هاي آينده نيز ورزش اسکي و ديگر ورزش ها را حمايت بکنيم و اين چنين مسابقات را برگزار کنيم.»
در پايان اين مسابقات هادي در بخش پسران و فاطمه نظري در بخش دختران توانستند با کمترين زمان به خط پايان برسند و مقام اول را کسب کنند.
در اين روز مسئولان فدراسيون اسکي افغانستان نيز وعده دادند تا امکانات بيشتري را براي اسکي بازان باميان فراهم کنند.
داوود کارگر سرمربي فدراسيون اسکي افغانستان در اين مورد اضافه کرد:
«باميان يک مکان مناسب براي اسکي در سطح کشور است و در اين ولايت علاقهمندي جوانان به اين ورزش بسيار زياد است. ما تلاش مي کنيم تا با کمک حکومت مرکزي و فدراسيون ملي اسکي بتوانيم در سال آينده يک لفت را براي اسکي بازهاي بامياني در پارک اسکي شهيد مزاري بسازيم تا امکانات بيشتري را براي اين اسکي بازها فراهم کنيم.»
هفت سال است که اسکي در باميان رواج پيدا کرده که تا حال بيش از 300 تن به اين ورزش مشغول هستند و 7 کلپ اسکي در اين ولايت فعاليت دارند اما اين افراد هنوز هم با کمترين امکانات و بدون وسايل استاندارد اسکي اين ورزش را ادامه مي دهند. (راديو آزادي)