صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۹ جوزا ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بیشتر گل‌های بارسلونا در کدام نیمه به ثمر رسیده است؟

بیشتر گل‌های بارسلونا  در کدام نیمه به ثمر رسیده است؟

آبي اناريها اغلب گلهايشان را در 45 دقيقه دوم به ثمر رساندند.
به نقل از آس، لوييس سوارس در نشست خبري پيش از بازي بارسلونا و پاريسنژرمن در ديدار برگشت مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا از هواداران خواست صبور باشند و به اين موضوع اشاره کرد که بازي 95 دقيقه است.
آمار نيز اين موضوع را نشان ميدهد. آبي اناريها اغلب گل هايشان در نيمه دوم به ثمر رسيده است. از 122 گل رسمي بارسا در اين فصل 79 گل در 45 دوم زده شده است. يعني 64.75 فيصد گلهاي تيم کاتالاني پس از دقيقه 45 به ثمر رسيده و تنها 35.25 فيصد گلها در نيمه نخست وارد دروازه حريفان شده است.
آمار آبي اناريها در همه رقابتها مشابه است. بارسا در سوپر جام اسپانيا در دو بازي رفت و برگشت برابر سويا پنج گل به ثمر رساند که چهار گل در نيمه دوم به ثمر رسيد.
در لاليگا شاگردان انريکه 76 بار گلزني کردند که 45 گل پس از دقيقه 45 به ثمر رسيد و تنها 28 گل در نيمه نخست ديده شد. بارسا در ليگ قهرمانان اروپا 20 گل زده که 70 فيصد آن ها در نيمه دوم بوده است. در کوپا دل ري نيز 13 گل در نيمه دوم و يازده گل در نيمه نخست به ثمر رسيده است.
اين آمار در ظاهر فريبنده است، چون گلزني در دقايق پاياني يا نيمه دوم سخت است. با توجه به اين آمار بارسلونا از حريف خود عقب است يا اين که نتوانسته در نيمه نخست گلزني کند. با اين حال ميتوان اين موضوع را از ديد مثبت بررسي کرد که آبياناريها ميتوانند در نيمه دوم بازي را به نفع خود به پايان برسانند. پنالتي ليونل مسي برابر والنسيا، نيمه دوم برابر سويا، پيروزي اخير در ويسنته کالدرون مقابل اتلتيکومادريد، واکنش برابر رئال بتيس يا مونش گلادباخ در ليگ قهرمانان اروپا از جمله بازيهايي است که بارسا به نفع خود به پايان رساند.