صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲ ثور ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مسابقات فوتسال زنان در کابل آغاز گرديد

مسابقات فوتسال زنان در کابل  آغاز گرديد

مسابقات فوتسال زنان با شعار «منع تبعيض جنسيت»، ديروز بين هشت تيم در شهر کابل آغاز شد.
شميم شاه ديدار مسوول شبکة جوانان نوين افغانستان گفت که اين تورنمنت، به همکاري مالي موسسه تعليمات عرش و همکاري تخنيکي فدراسيون فوتبال افغانستان در شهر کابل آغاز شده است.
وى افزود که هدف اساسي اين مسابقات؛ منع تبعيض جنسيت، تشويق جوانان به خصوص بانوان به ورزش مي باشد.
محمد يوسف کارگر معاون فني فدراسيون فوتبال افغانستان، با بيان اينکه ورزش پيام آور صلح است، گفت اين جاي افتخار است که بانوان در عرصه هاي مختلف پيشرفت هاي چشمگيري در سطوح مختلف بخصوص ورزش داشته اند.
وى اظهاراميدوارى کرد که بانوان، در هرعرصه پيشتاز باشند و خشونت عليه زنان از بين برده شود.
وحيده بهرامي يکى از داوران اين مسابقات، به آژانس خبرى پژواک گفت که اين مسابقات، يک هفته ادامه مى يابد و براى تيم هاى برتر، جوايز و سرتيفکيت ها درنظرگرفته شده است.
سياره يکتن از اشتراک کننده هاى اين مسابقات، با اظهار خرسندى از راه اندازى اين مسابقات به آژانس پژواک گفت که برگزارى همچو مسابقات، ميتواند روحية ورزشکاران را بالا برده و آنان را تشويق به تلاش هاي بيشتر کند.
وي افزود که حضور بانوان در کاروان ورزشي کشور، نياز به حمايت بيشتر دارد؛ در گذشته بانوان نمي توانستند به مکاتب و پوهنتون ها بروند، ورزش کنند؛ اما خوشبختانه امروز فرصت هاي خوبي براي بانوان مساعد شده است که مي توانند در مسابقات شرکت نمايند. قابل يادآوري است که تيمهاي استقلال، عرش، منتخب تيم ملي، آريائيان، عدالت، شبکه حمايت، افغان کلب و کابل کلب، در اين مسابقات به مصاف هم خواهند رفت. (پژواک)