صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳۰ جوزا ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ژاوی: لیگ چین روزی بر اروپا غلبه خواهد کرد

ژاوی: لیگ چین روزی بر اروپا غلبه خواهد کرد

هافبک پيشين بارسلونا معتقد است که روزي ليگ چين بالاتر از اروپا قرار خواهد گرفت. به نقل از آس، ژاوي هرناندس که اکنون فوتبال را به صورت غير حرفهاي و در ليگ ستارگان قطر ادامه ميدهد، وضعيت کنوني فوتبال در نقل و انتقالات را بررسي کرد و درباره ليگ چين که بازيکنان شاغل در ليگهاي اروپايي را جذب ميکند نيز به صحبت پرداخت.
 او در اين زمينه گفت: چين در آينده بهترين بازيکنان حاضر در اروپا را جذب خواهد کرد. بايد اين موضوع را جدي گرفت. سالهاي زيادي اروپا مقصد بهترين بازيکنان جهان بود اما اکنون چيني ها با پيشنهادهاي گرانقيمت آنها را به ليگ خود جذب ميکند.
 هافبک پيشين بارسلونا درباره تفاوت ليگ MLS و سوپرليگ چين نيز اظهار کرد: سوپرليگ چين اکنون بازيکنان بزرگي در اختيار دارد. اين ليگ قابل مقايسه با MLS نيست چون اغلب بازيکناني که در پايان دوران ورزشيشان هستند به آمريکا ميروند. کاري که چين انجام ميدهد، متفاوت است چون بهترين بازيکنان را در نقطه اوج فوتبالشان جذب ميکند.
 ژاوي در پايان گفت: دستمزدهاي پيشنهادي چينيها خيلي بالاست. کاري که چين انجام ميدهد، شايد مقصد واقعي بهترينهاي جهان باشد. اگر چين ليگي با بازيکنان و مربيان برتر تشکيل بدهد، مي تواند مقصد ديگري براي بهترينهاي جهان باشد و اروپا تنها اين ويژگي را نداشته باشد.