صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شکست سنگین تیم ملی فوتبال زنان افغانستان مقابل هند در جنوب آسیا

 شکست سنگین تیم ملی فوتبال زنان افغانستان مقابل هند در جنوب آسیا

تيم ملي فوتبال زنان افغانستان در چهارمين دوره رقابتهاي فوتبال بانوان جنوب آسيا، کارش را با شکست سنگين مقابل ميزبان رقابتها آغاز کرد.
تيم ملي فوتبال زنان افغانستان در نخستين ديدارش در اين مسابقات از ساعت 5 عصر به وقت کابل در ورزشگاه ايالت شليگوري هند به مصاف ميزبان رقابتها رفت که در پايان با حساب 5 بر 1 مقابل حريف قدرتمندش تن به شکست داد. افغانستان در اين مسابقه با ترکيب ويدا زمري، صدف نوري، يلدا ارغنديوال، سحر ارغنديوال، شبنم روهين، فرخنده محتاج، شبنم مبارز، مرجان حيدري ، مينه احمدي، هيلي ارغنديوال و زينت صديقي وارد ميدان شد.
4 گل تيم ملي فوتبال زنان هند در نيمه نخست اين ديدار به ثمر رسيد و يک گل نيز در وقتهاي اضافي نيمه دوم اين ديدار به ثمر رسيد. ياران هند در اواخر نيمه اول اين ديدار يک پنالتي را نيز از دست دادند.
تک گل افغانستان نيز در دقيقه 87 توسط فرخنده محتاج وارد دروازه هند شد.
تيمهاي فوتبال زنان افغانستان در طي سالهاي 2012 و 2014 نيز در رقابتهاي جنوب آسيا مقابل هند قرار گرفته بود که در سال 2014 با نتيجه سنگين 12 بر 0 و در سال 2012 نيز 11 بر 0 به مقابل حريفش متوقف شده بود. در اين مسابقه، افغانستان براي نخستين بار يک سرمربي خارجي ( کيلي ليندسي آمريکايي ) را روي نيمکت داشت و از بازيکنان جديدش نيز رونمايي کرد.
ديدار بعدي افغانستان روز پنج شنبه 5 عصر در برابر بنگلادش برگزار خواهد شد.
افغانستان در صورت پيروزي برابر بنگلادش کماکان شانس صعود به مرحله بعدي رقابتها را خواهد داشت. (بي بي سي)