صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۹ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پوشانیدن سر و صورت به وسیله دستمال یا پتو در هرات ممنوع قرار داده شد

پوشانیدن سر و صورت به وسیله دستمال یا پتو در هرات ممنوع قرار داده شد

  قوماندانی امنیۀ هرات، با ممنوع قرار دادن پوشانیدن سر و صورت به وسیلۀ دستمال یا پتو، به پولیس هدایت داده است با متخلفینی که باعث ایجاد ترس و وحشت در میان شهروندان می شوند، برخورد جدی داشته باشد.
عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات، دیروز (چهارشنبه، 25 ثور) گفته که این اقدام، در پی شکایات مردم از افراد سر و صورت پوشیده و شناسایی مجرمین اتخاذ شده است.
به گفتۀ وی، تحقیقات پولیس نیز نشان میدهد که برخی مجرمین، حین انجام جرایم جنایی و اعمال تخریبی برای آن که شناسایی نشوند، سر و صورت خود را می پوشانند.
موصوف تاکید کرده: «پوشانیدن سر و صورت به وسیلۀ دستمال  و پتو، سر از امروز اکیداً ممنوع است و فرماندهی امنیه این ولایت به تمام پولیس حوزه های امنیتی  هدایت داده است، با افرادی که با پوشاندن سر و صورت خود قصد دارند تا دست به سرقتهای مسلحانه و انواع جرایم مختلف جنایی بزنند، برخورد جدی و قاطع نمایند.» از سویی دیگر، سخنگوی پولیس هرات افزود که بنابر نگرانی شهروندان از افزایش افراد ولگرد زیر نام «قروتک» در سطح شهر هرات، پولیس در یک روز نزدیک به یکصد تن را از خیابان های شهر هرات جمع آوری کرده است.
وی افزود: «افراد بازداشت شده، انگشت نگاری می گردند و درصورت سابقۀ جرمی، دو باره زندانی خواهند شد و افرادی که سابقۀ جرمی نداشته باشند، با ضمانت رها خواهند گردید.»
گفته می شود که برخی از این افراد، در دزدی های مسلحانه نیز دست دارند.
این افراد در حالی گردآوری شده اند که شهروندان، از افزایش دزدی های مسلحانه در سطح شهر هرات، ابراز نگرانی می کنند و می گویند که بیشتر دزدی های مسلحانه، از سوی همین افراد ولگرد که سر و صورت خود  را می پوشانند صورت می گیرد.
از سویی هم این اقدام پولیس، مورد استقبال شهروندان هرات قرار گرفته است.
سیر کریمی یک تن از باشندگان هرات به پژواک گفته که در این اواخر، شمار افرادی که سر و صورت شان را می پوشاندند، در سطح شهر زیاد شده است و مردم بارها از این وضعیت نگرانی خود را با مسئولین شریک ساخته بودند.
موصوف افزوده: «من شخصاً از این اقدام پولیس حمایت می کنم. این اقدام جلو جنایتکاران و دزدان را می گیرد؛ چرا که سال گذشته دو نفر که سر و صورت شان را با دستمال پوشانیده بودند، موبایل مرا گرفتند و خودم را نیز با کارد زخمی کردند.»
شکیلا احمدی یکی دیگر از شهروندان هرات گفت: «هر وقتی که افراد را با سر و صورت پوشیده بالای موترسایکل می بینم، واقعاً می ترسم و این برای اولین بار است که پولیس اقدام به ممنوعیت پوشیدن دستمال و پتو کرده است و ما از پولیس خود تشکر می کنیم.»