صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۷ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مقامات عالی‌رتبه کشور با نمايندگان سکتور خصوصی امریکا ديدار کردند

 مقامات عالی‌رتبه کشور با نمايندگان سکتور خصوصی امریکا  ديدار کردند

همايون قيومى سرپرست وزارت ماليه و خليل احمد صديق رئيس بانک مرکزى افغانستان، با مقامات سکتور خصوصى امريکا ديدار کردند. در خبرنامهای که دیروز (شنبه، 24 حمل) از طرف سفارت افغانستان در واشنگتن منتشر شده، آمده است که که محمد همایون قیومی سرپرست وزارت مالیه و خلیل احمد صدیق رئیس بانک مرکزی افغانستان، با نمایندگان شرکت ها و سکتور خصوصی امریکا دیدار و گفتگو کردند.  در این خبرنامه آمده است که در این دیدار راجع پیشرفت های اقتصادی- تجاری افغانستان و چگونگی ارائه خدمات بانکی در کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت. در خبرنامه آمده است که سرپرست وزارت مالیه کشور، ضمن تشریح برنامهها و پروژه های کلان اقتصادی و تعهدات حکومت افغانستان مبنی بر خودکفایی، در مورد سکتور خصوصی و پروژههایى که دارای اولویت بوده و مساعد برای سرمایه گذاری خارجی در افغانستاناند، صحبت کرد.
خلیل صدیق رئیس بانک مرکزی افغانستان نیز در مورد سهولتهای بانکی در افغانستان و نحوه داد و ستد بانکهای افغانستان با سایر بانکهای بین المللی، معلومات داده است.
رئیس بانک مرکزی کشور افزوده که صنعت بانکداری در افغانستان، با معیارهای جهانی اعیار شده و همه تلاشها بر این است تا در مطابقت با نورمهای بین المللی؛ خدمات و سهولتهای بانکی را برای مشتریان داخلی و خارجی و به ویژه سرمایه گذاران بین المللی فراهم سازد.
در خبرنامه آمده است که نمایندگان سکتور خصوصی و برخی مسئولین شرکتهای معتبر امریکایی به شمول مقامهای وزارت تجارت امریکا که در این نشست حضور داشتند، ضمن طرح سئوالات، دیدگاه شان را راجع به چشم انداز سرمایه گذاری در افغانستان مطرح کردند.
هردو جانب وعده کرده اند تا به هدف پیگیری بیشتر مسایل تجارت و سرمایه گذاری در افغانستان، برنامهها و ملاقاتهای بعدی را در واشنگتن و کابل برنامه ریزی کنند.