صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

معاون رئیس جمهور: با تمام تـوان در کنار مردم ایستاده‌ایم و از عزت و آزادگی آنان دفاع می‌کنیم

معاون رئیس جمهور:  با تمام تـوان در کنار مردم ایستاده‌ایم و از عزت و آزادگی آنان دفاع می‌کنیم

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری در واکنش به حمله گروه طالبان به ولسوالیهای جاغوری و مالستان ولایت غزنی در جنوب کشور گفته است که حکومت با همه توان و امکانات، در کنار مردم است و نیروهای امنیتی و دفاعی از مردم دفاع خواهند کرد.
در پیام آقای دانش که دیروز (دوشنبه، 21 عقرب)  در صفحه رسمی فیسبوک دفتر مطبوعاتی او نشر شده، آمده است که "ما همگی می دانیم که امروز با دشمن قساوت پیشهای مواجه هستیم که فقط خونریزی و غارت و چپاول و کشتار مردم ملکی را پیشه خود ساخته و تلاش دارد که از این طریق دولت افغانستان را تحت فشار قرار داده و به اهداف خویش برسند."
آقای دانش افزوده که "رهبری حکومت اوامر قاطع صادر کرده که به اسرع وقت حملات دشمن سرکوب شده و امنیت ولسوالی های جاغوری و مالستان تأمین گردد. رهبری نهادهای امنیتی و دفاعی به طور ۲۴ ساعته و با آمادگی کامل اوضاع را تحت نظر دارند و هماکنون همه اقدامات و تدابیر لازم اتخاذ شده است."
معاون رئیس جمهور گفته است که "ما در حکومت و خارج حکومت و به تمام معنی در کنار مردم شریف جاغوری و مالستان و ارزگان بوده و از عزت و آزادگی آنان دفاع خواهیم کرد."
آقای دانش از همکاری مردم و گروههای خیزش مردمی در جنگ علیه گروه طالبان ستایش کرده و خواستار تقویت همکاری مردمی با نیروهای امنیتی شده است.
او از تظاهرات مسالمت آمیز شهروندان کشور در کابل و سایر ولایات نیز استقبال کرده و گفته است که "مردم حق دارند که به صورت مسالمت آمیز از حکومت انتقاد کنند و از طریق تظاهرات و یا هر طریق قانونی دیگر مطالبات خود را مطرح نمایند. ما از احساسات پاک و روحیه عالی همبستگی بین جوانان در جهت حمایت از مردم و جلب افکار عمومی و توجه حکومت برای تأمین امنیت مناطق استقبال میکنیم."
اجازه استفاده سیاسی از تظاهرات داده نشود
معاون دوم ریاست جمهوری در پیام خود گفته است که" اجازه داده نشود که عده ای با انگیزه های سیاسی در صفوف مردم مداخله کرده و خود را سخنگوی مردم جا بزنند و با تحریک جوانان اهداف دیگری را دنبال کنند." او همچنین گفته است که از شایعه پراکنی و پخش اخبار نادرست که منجر به تضعیف روحیه مردم میشود، نیز باید جلوگیری شود.
آقای دانش از مردم خواسته است که اتحاد و همدلی خود را حفظ کنند و به جای مصروف شدن به مسائل فرعی و دامن به اختلافات درونی، اهداف اصولی و مطالبات مشروع و قانونی خود را پیگیری کنند.
حملات گروه طالبان بر ولسوالی جاغوری ولایت و مالستان ولایت غزنی از شش روز پیش آغاز شده است. این حملات با مقاومت شدید نیروهای دولتی با همکاری مردم مواجه شده است. رئیس جمهور غنی نیز دیروز گفت که نیروهای بیشتر برای دفاع از مردم به ولسوالیهای جاغوری و مالستان فرستاده شده و لوی درستیز کشور برای مدیریت جنگ به این ولسوالیها میرود.