صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله خونین طالبان در فراه؛ 30 پولیس محلی و ۶ غیرنظامی کشته شدند

 حمله خونین طالبان در فراه؛ 30 پولیس محلی و ۶ غیرنظامی کشته شدند

مقامهای محلی ولایت فراه در غرب کشور از یک حمله خونین طالبان در ولسوالی خاک سفید این ولایت خبر دادند. جمعه خان، سرپرست ولسوالی "خاک سفید" به بیبیسی گفته در حمله طالبان به روستای خوست این ولسوالی، دستکم ۳۰ پولیس محلی و ۶ غیرنظامی کشته شدند. او گفته که دو کودک و یک زن در میان قربانیان هستند. شاه محمود نعیمی، معاون و سرپرست شورای ولایتی فراه نیز این حمله را تایید کرده و گفته گزارشهای ابتدایی حاکی از کشته شدن سی تا چهل نفر از نیروهای پولیس محلی است.
حمله طالبان به شهر فراه
جنگجویان طالبان یکشنبه به مناطق "باغ نو" و "باغ پول" که در حومه شهر واقع هستند و دروازههای شهر فراه (مرکز ولایت فراه) خوانده میشوند، نیز حمله کردند.
این مناطق شاهد چندین ساعت درگیری سنگین جنگجویان طالبان و نیروهای امنیتی بودند.
هنوز رقم دقیق تلفات احتمالی درگیریهای یکشنبه شب مشخص نشده اما یک مقام امنیتی فراه که نخواست از او نام برده شود، گفت در این درگیریها دو سرباز کشته و سه نفر اسیر شدهاند.
اما طالبان ادعا کرده که در این درگیریها نود نفر از نیروهای امنیتی به دست آنان اسیر شدهاند.
وضعیت در مرکز ولایت غربی فراه دیروز آرام گزارش شده است. اما شورای ولایتی فراه وضعیت را "نگران کننده" خوانده و گفته که کمبود تجهیزات و به موقع نرسیدن کمکهای هوایی، وضعیت فراه را شکنندهتر کرده است.
فراه ولایتی ناآرام در غرب کشور در مرز با ایران است که حملات گروهی طالبان بر پاسگاههای امنیتی آن در یک سال گذشته شدت یافته است؛ حملاتی که تلفات نسبتا گسترده به نیروهای امنیتی وارد کرده است.