صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۶ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

طالبان در حمله به ولسوالی جاغوری شکست خورد

طالبان در حمله به ولسوالی جاغوری شکست خورد

منابع محلی در ولسوالی جاغوری ولایت غزنی تأیید کردهاند که حمله گروه طالبان به منطقه " ناوه" این ولسوالی، عقب زده شده است.
گروه طالبان حوالی ساعت سه بامداد دیروز (چهارشنبه، 16 عقرب) از دو مسیر بر منطقه حوتقل و داوود ولسوالی جاغوری حمله کردند.
حمله گروه طالبان به این مناطق با مقاومت نیروهای امنیتی و مردم محل مواجه شد و با رسیدن نیروهای کمکی و بمباردمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های هوایی، عقب زده شد.
شاهدان عینی به رسانهها گفتهاند که نیروهای هوایی کشور دستکم دوبار مواضع گروه طالبان را در ولسوالی جاغوری بمباران کردهاند، اما در مورد تلفات ناشی از آن، معلوماتی ارائه نکردهاند.
شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری نیز بعد از ظهر دیروز با نشر تصاویر چند فروند هلیکوپتر نظامی در صفحه رسمی فیسبوکش، نوشت که کمک و تجهیزات نظامی به ولسوالی جاغوری رسیده است. او حدود یک ساعت بعد در یک پست دیگر فیسبوکی نوشت که "طالبان از زمين و هوا در جاغوري و رسنه هدف قرار گرفته و در حال فرار اند."
دفتر مطبوعاتی ولایت غزنی نیز اعلام کرده که در حمله طالبان بر پوستههای نیروهای امنیتی در منطقه حوتقل، 3 پولیس محلی کشته و 5 تن دیگر زخمی شدهاند. امنیت ملی نیز اعلام کرده که در این درگیری ۱۵ عضو گروه طالبان کشته شده است و آنها مجبور به عقب نشینی شدند.
بررسی وضعیت امنیتی ولسوالیهای ارزگان خاص، مالستان و جاغوری در ارگ
ارگ ریاست جمهوری شام روز گذشته اعلام کرد که وضعیت امنیتی ولسوالی ارزگان خاص ولایت ارزگان و ولسوالیهای مالستان و جاغوری ولایت غزنی در جلسه سرقومندانی اعلی قوای مسلح، مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه همچنین وضعیت امنیتی ولسوالی قلعه کاه ولایت فراه و ولسوالی چهارسده ولایت غور بررسی شده است.
ارگ ریاست جمهوری جزئیاتی از تصامیم جلسه سرقومندانی اعلی قوای مسلح ارائه نکرده، اما نوشته است که در این جلسه به مسئولین ارگانهای امنیتی دستور داده شد که "تصویر و پلان واضح امنیتی" در رابطه به ولسوالیهای مذکور ارائه کنند و "اقدامات عاجل و به موقع را برای رفع تهدیدات و تأمین امنیت، انجام دهند."
بعد از حمله گروه طالبان بر ولسوالی ارزگان خاص ولایت ارزگان، حکومت به دلیل تأخیر در فرستادن نیروهای کمکی و تجهیزات نظامی، مورد انتقاد شدید شهروندان قرار گرفت. دیروز نیز شهروندان کشور هشدار میدادند که اگر نیروهای کمکی به ولسوالی جاغوری نرسد و مقاومت مردمی بشکند، افراد ملکی و غیرنظامیان در این ولسوالی با خطر مواجه خواهند شد و طالبان دست به جنایت گسترده خواهند زد. اما مقامات حکومت اعلام کردند که نیروهای کمکی را به ولسوالی جاغوری فرستادهاند و نیروهای دولت با همکاری مردم، وضعیت را تحت کنترل دارند.