صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۸ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ابراهیمی: از برهم زدن انتخابات که هدف استراتیژیک دشمن است باید جلوگیری شود

ابراهیمی: از برهم زدن انتخابات که هدف استراتیژیک دشمن است باید جلوگیری شود

رئیس مجلس نمایندگان ضمن ابراز نگرانی از وضعیت امنیتی کشور از حکومت میخواهد که تدابیر پیشگیرانه را برای تامین امنیت انتخابات روی دست گیرد.
به گزارش جمهور؛ عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان که در نشست دیروز شنبه (24 سنبله) این مجلس صحبت میکرد، گفت که برهم زدن انتخابات آینده پارلمانی هدف استراتیژیک دشمن است که باید با طرح پیشگیرانه حکومت خنثی شود.
آقای ابراهیمی افزود که فاصله زمانی تا برگزاری انتخاباتی پارلمانی اندک است و حکومت باید برای تامین امنیت روز انتخابات اقدامهای عملی را از همین اکنون روی دست گیرد.
این نگرانی در حالی مطرح میشود که پیش از این حکومت وحدت ملی به ویژه نهادهای امنیتی از تامین امنیت انتخابات پارلمانی اطمینان داده است. اما؛ نمایندگان مجلس میگویند که اخیراً شرایط امنیتی در کشور بدتر شده است و اگر حکومت اقدامهای عملی را روی دست نگیرد، انتخابات سراسری برگزاری نخواهد شد.
جنرال نقیب الله نماینده مردم لغمان در مجلس گفت: "هم اکنون تلفات نیروهای امنیتی روزانه به بیشتر از صد نفر رسیده است و با ادامه این وضعیت، نا امنیها نیز بیشتر خواهد شد."
این عضو مجلس دلیل افزایش تلفات نیروهای امنیتی در شرایط کنونی کشور را ناشی از عدم برنامه درست نهادهای امنیتی و عدم تحکیمات پاسگاههای امنیتی در نقاط دور افتاده کشور خواند.
نمایندگان مجلس هفته گذشته نیز در پیوند به افزایش نا امنیها در کشور اعتراضات زیادی را مطرح کردند؛ و حتا برخی نمایندگان خواستار استیضاح مقامهای امنیتی شده بودند.
اما، درخواست استیضاح مقام های امنیتی از سوی سایر نمایندگان پذیرفته نشده است.
نگرانیها در مورد امنیت انتخابات پارلمانی درحالی مطرح میشود که 28 میزان زمان برگزاری این انتخابات تعیین شده است.