صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۱ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزیر دفاع: حدود 100 تن از نیروهای امنیتی در غزنی کشته شده‌اند

وزیر دفاع: حدود 100 تن از نیروهای امنیتی در غزنی کشته شده‌اند

طارق شاه بهرامی، وزیر دفاع ملی در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که در درگیریهای چهار روز گذشته در شهر غزنی، حدود 100 تن از نیروهای امنیتی کشور، کشته شدهاند.
آقای بهرامی، دیروز دوشنبه 22 اسد، در یک کنفرانس خبری مشترک، در باره آخرین تحولات در ولایت غزنی به خبرنگاران معلومات داد. او افزود که در این جنگ علاوه بر سربازان، بین 20 تا 30 غیرنظامی نیز کشته شدهاند.
وزیر دفاع ملی اما گفت که روز دوشنبه لوی درستیز وزارت دفاع، معاون ارشد امور امنیتی وزارت دفاع و معاون ولایتی ریاست عمومی امنیت ملی با یک هزار سرباز تازه نفس، به ولایت غزنی رفتهاند و تمام نقاط شهر در کنترول نیروهای دولتی است.
وزیر دفاع ملی کشور همچنین گفت که در چهار روز گذشته در جنگ ولایت غزنی، 194 نفر از اعضای طالبان کشته شدند و بیش از 150 نفر دیگر آنها، زخمی شدهاند.
او افزود که در این حمله، علاوه بر افراد گروه طالبان، تروریستان بینالمللی از کشورهای عربی، پاکستان و چچین نیز دخیل هستند و گروههای شورشی از سوی برخی کشورها، کمک دریافت میکنند.
او گفت، افراد گروه طالبان برای حمله به شهرغزنی، از ولایتهای همجوار آن گردهم آمدند تا بتوانند به صورت گسترده به این شهر حمله کنند.
ویس احمد برمک، وزیر امور داخله در این کنفرانس خبری تأیید کرد که 70 تن از کشته شدگان، نیروهای پولیس ملی هستند.
آقای برمک در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در مورد کندی عملیات تصفیوی در شهر غزنی گفت که به دلیل اینکه تروریستان در خانههای مردم و اماکن مقدس جابجا شدهاند، علمیات نیروهای امنیتی با کندی به پیش میرود.
گروه طالبان شب جمعه حملات گسترده را بر شهر غزنی آغاز کردند و از آن زمان تاکنون درگیری در این شهر ادامه دارد.
اعضای شورای ولایتی غزنی به رسانهها گفتهاند که تداوم درگیری در شهر غزنی باعث شده که مردم با مشکل کمبود مواد غذایی و آب آشامیدنی مواجه شوند. دفتر هماهنگی کمکهای بشردوستانه سازمان ملل متحد نیز از تبدیل شدن شهر غزنی به میدان جنگ و در خطر افتادن جان مردم، ابراز نگرانی کرده و افزوده که باشندگان شهر غزنی با کمبود دارو و مواد غذایی مواجهاند و به مراکز صحی دسترسی ندارند.
عقب نشینی نیروهای امنیتی از ولسوالی اجرستان
وزیر دفاع ملی در کنفرانس خبری دیروزش، ناپدید شدن 100 تن از نیروهای کماندو را از ولسوالی اجرستان ولایت غزنی رد کرد.
آقای بهرامی گفت که تعداد این نیروها 50 نفر بوده و به دلیل فشار زیاد، به ولسوالیهای همجوار اجرستان، عقب نشینی کردهاند.
دیروز شماری از نمایندگان مردم غزنی در مجلس گفتند که 100 تن از نیروهای کماندو کشور، در ولایت اجرستان ناپدید شدهاند و احتمال میرود که اکثر آنها در حملات گروههای تروریستی کشته شده باشند.