صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۱ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تلفات نیروهای امنیتی در ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب

تلفات نیروهای امنیتی در ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب

شماری نیروهای امنیتی گیرمانده در کمپ چینایی ها در ولسوالی غورماچ فاریاب می گویند که در حملۀ طالبان بالای پوسته سرکوهی و کمپ چینایی ها، ١١ تن از همرزمان شان کشته، ٢٠ تن زخمى و ٦ تن ديگر اسير شده اند.
یک افسر و سرباز گیرمانده در کمپ یادشده، در یک تماس تیلیفونی به پژواک گفته اند که طالبان، با استفاده از سلاح های پیشرفته و لایزری، ۱۱ تن از نیروهای امنیتی را کشته اند.
به گفته آنان در حمله طالبان بالای این مناطق، بیش از ۲۰ تن زخمی شده، ۶ تن اسیر و شماری هم لادرک می باشند.
یکی از آنان گفت: «از چندین روز به این سو، مخالفین حلقه محاصره را بالای پوسته ها و کمپ چینایی ها تنگ ساخته، فشار وارد می کردند؛ ما موضوع را بار بار به مقام های امنیتی در فاریاب و در زون شفر داده از آن ها کمک خواستیم تا کوماندوها را اعزام کنند؛ اما وضعیت را نا دیده گرفتند. سر انجام در حمله طالبان پوسته نمبر یک سقوط کرد و این گروه، داخل بخش هایی از کمپ چینایی شدند.»
به گفته او، سید اعظم قوماندان تولی و یک تن از ضابطان تولی با ۱۱ تن دیگر کشته شده اند.
اما وی گفت طالبان پس از آن که مهمات شان خلاص شد، از کمپ عقب نشینی کرده و آماده گی حمله دوباره بالای کمپ را می گیرند.
موصوف افزود که اگر حکومت عملیات هوایی انجام ندهد و نیروی کوماندو نفرستد، سایر نیروهای امنیتی کشته و اسیر می شوند.
عنایت الله بیگ یکی از متنفذین فاریاب گفت که منسوبین و سربازان گیرمانده در کمپ چنایی ها، با وی تماس گرفته و خواسته اند که برای نجات جان شان، همکاری کنند.
این در حالی است که قول اردوی شاهین شام دیروز در صفحه فیسبوکش نوشته که در درگیریها در این ولایت 5 نفر از نیروهای امنیتی کشته و 7 نفر دیگر زخمی شدهاند و درگیری پراکنده جریان دارد. قول اردوی شاهین تلفات گروه طالبان را 13 کشته و 11 زخمی اعلام کرده است.