صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جنگ در ولسوالی ازره ولایت لوگر پایان یافت

جنگ در ولسوالی  ازره ولایت لوگر پایان یافت

یک عضو شورای ولایتی ولایت لوگر گفته است که جنگ در ولسوالی ازره این ولایت، با کشته شدن ۴ فرد ملکی، ۱۶ سرباز امنیتی، و ۳۱ طالب مسلح به پایان رسیده است.
به گزارش پژواک، عبدالوکیل کیل، عضو شورای ولایتی ولایت لوگر، دیروز چهارشنبه 17 اسد، از پایان جنگ در ولسوالی ارزه و تلفات نیروهای امنیتی، افراد ملکی و گروه طالبان خبر داد.
سه شب قبل، طالبان مسلح بر پوسته های امنیتی در ولسوالی ازرۀ لوگر حملات گروهی را آغاز کرده بودند. این عضو شورای ولایتی گفته که درگیریهای پایان یافته و دهها نفر دیگر نیز زخمی شدهاند.
به اساس معلومات وی، در این در درگیری چهار فرد ملکی، ۱۶ سرباز امنیتی و ۳۱ طالب مسلح کشته شده و ۸ فرد ملکی،۲۶ سرباز امنیتی و ۴۰ طالب مسلح زخم برداشته اند.
به گفتۀ او، از جمله ۱۶ سرباز کشته شده، ۱۵ تن شان در اثر بمبارد نیروهای امریکایی کشته شده اند.
اما دفتر مطبوعاتی ناتو گفته که آنها در ولسوالی ازرۀ لوگر، به حمایت نیروهای افغان حملات هوایی انجام داده اند. آنها در مورد تلفات چیزی نگفته؛ اما افزوده اند که در این مورد تحقیقات جریان دارد.
حمیدالله حمید ولسوال ازره نیز ضمن تائید تلفات گفت که درگیری، عصر روز سه شنبه به پایان رسیده است و وضعیت به حالت نورمال برگشته است.
موصوف افزود که نیروهای کمکی روز سه شنبه به محل رویداد رسیدند و طالبان مسلح را به عقب زدند.
ولسوالی ازره، در ۹۰ کیلومتری شرق پل علم موقعیت دارد که از ۱۵ سال گذشته بدینسو، راهش با ولایت بسته شده و باشندگان آن از راه ننگرهار، لغمان و کابل،  به مرکز این ولایت رفت و آمد میکنند.