صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۹ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

معاون دوم رئیس جمهور: حضور جنرال دوستم در کشور یک ضرورت است

معاون دوم رئیس جمهور: حضور جنرال دوستم در کشور یک ضرورت است

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری که برای اشتراک در مراسم تحلیف رجب طیب اردوغان به ترکیه رفته بود، با جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری در
شهر انقره دیدار کرد.
بر اساس اعلامیه دفتر مطبوعاتی معاونت دوم ریاست جمهوری، این دیدار شام دوشنبه 18 سرطان، انجام شده و در آن معاونین رئیسجمهور درباره اوضاع جاری کشور، ضرورت تحکیم روند صلح و تفاهم ملی، نیاز به وحدت و همسویي اقوام و حل مسائل مختلف از طریق گفتگوهای مستقیم، تبادل نظر کردند.
آقای دانش در این دیدار گفته است که حضور جنرال دوستم در داخل کشور برای تحکیم روند تفاهم ملی، پیشرفت پروسه صلح، برگزاری انتخابات و استحکام وحدت ملی، یک ضرورت است.
جنرال دوستم، معاون اول ریاست جمهوری، در این دیدار گفته است که "حل مشکلات  کشور و تحکیم وحدت در این شرایط حساس، نیازمند وسعت نظر، سعه صدر و از خودگذری است."
آقای دوستم ابراز امیدواری کرده که مشکلات جاری در کشور " در فضای اعتماد، همکاری متقابل و همدیگر پذیری" حل شود.
جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری از ماه  ثور سال گذشته خورشیدی در ترکیه بسر میبرد. در اوایل اعلام شد که آقای دوستم برای تداوی به ترکیه رفته است و به کشور بازخواهد گشت؛ اما پس از آنکه حضور آقای دوستم در ترکیه طولانی شد، شایعاتی مبنی بر تبعید او افزایش یافت و گفته شد که حکومت مانع حضور آقای دوستم به کشور میشود.
حتی یکبار خبرهای منتشر شد که حکومت مانع نشست طیاره حامل آقای دوستم در میدان هوایی شهر مزار شریف در شمال کشور شده است.