صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله‌ی انتحاری در کابل، 2 کشته و 3 زخمی بر جای گذاشت

 حمله‌ی انتحاری در کابل، 2 کشته و 3 زخمی بر جای گذاشت

وزارت امور داخله تایید کرد که یک حمله کننده انتحاری، موتر حاملش را در ناحیه نهم شهر کابل منفجر کرد که بر اثر آن دو تن کشته و سه تن دیگر زخمی شدند که تمامی آنان غیرنظامی هستند.
نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت امور داخله روز شنبه 26 حوت گفت که حمله کننده قصد داشته موتر مملو از مواد انفجاریش را به موسسه امنیتی بریتانیایی برساند که موفق نشده است.
به گفتهی او، فرد مهاجم قبل از رسیدن به هدف، در نزدیکی موسسه مذکور خود را منفجر کرده است.
گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.
این حمله طالبان زمانی صورت میگیرد که روز پنجشنبه گذشته، ناتو و شورای امنیت سازمان ملل با نشر اعلامیهای از گروه طالبان خواسته بود که پیشنهاد صلح دولت افغانستان را که در کنفرانس دوم پروسه کابل ارائه شده، بدون هیچ پیش شرطی بپذیرد.
سازمان ملل متحد در خبرنامه خود گفته است که اعضای این شورا از پیشنهاد صلح دولت افغانستان به گروه طالبان حمایت میکنند و از گروه طالبان میخواهند که به هدف دستیابی به یک توافق سیاسی که منجر به صلح دایمی در افغانستان شود، بدون هیچ نوع پیش شرط و یا تهدید به خشونت، این پیشنهاد را بپذیرد.
در همین حال، سرمنشی سازمان ناتو نیز از گروه طالبان خواست که پیشنهاد صلح دولت افغانستان را بپذیرد و به میز گفتگوی برای صلح، حاضر شود.
ینس استولتنبرگ، سرمنشی سازمان ناتو گفته که پیشنهاد صلح دولت افغانستان به طالبان، واضحترین دعوت به صلح است و بنابراین من از طالبان میخواهم که به میز مذاکره حاضر شود. او افزوده که اکنون فرصت جدیدی برای پایان دادن به جنگ در افغانستان، به وجود آمده است.
گروه طالبان نه تنها به درخواست صلح دولت و سازمانهای خارجی پاسخی نداده، بلکه طی هفتههای گذشته چندین حمله انتحاری را در کلانشهرها انجام داده است.