صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۹ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت دفاع: در عملیات نیروهای امنیتی 171 تروریست کشته شدند

 وزارت دفاع: در عملیات نیروهای امنیتی 171 تروریست  کشته شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که در عملیات تهاجمی نیروهای امنیتی و عملیات نیروهای کماندو نیروهای هوایی کشور، 171 تروریست در 10 ولایت کشور کشته شدند.
دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی دیروز، یکشنبه 20 حوت، در یک کنفرانس خبری در کابل گفت که این علمیاتها در یک شبانه روز گذشته انجام شده است.
او افزود که در این عملیاتها ۵۴  تروریست در ولسوالی میوند کندهار، ۴۳ تروریست در ولسوالی های خواجه بهاوالدین، ینگی قلعه و درقد تخار، ۴۲ تروریست در ولسوالی بالا بلوک فراه، ۱۰ تروریست در ولسوالی های نهر سراج، نادعلی و واشیر هلمند، ۶ داعشی در ولسوالی های نازیان وکامه ننگرهار، ۶ تروریست در ساحه بصرام لغمان، ۴ تروریست در ساحه تنگه ابریشم ولسوالی سروبی کابل، ۳ تروریست در ولسوالی های تگاب ونجراب کاپیسا و ۳ تروریست در ولسوالی اندر غزنی کشته شدند.
به گفته سخنگوی وزارت دفاع ملی، ۱۲۶ تروریست دیگر در این عملیات ها زخمی شدهاند و ۱۱ تن آنها نیز  بازداشت شدهاند.
آقای وزیری گفت که ۱۳ عملیات تعرضی هم اکنون از سوی نیروهای دفاعی وامنیتی کشور در ۱۰ ولایت جریان دارد و  قطعات کوماندو در جریان یکشبانه روز گذشته ۲۹ عملیات هجومی را در شماری از ولایت ها انجام داده اند و ۱۳ ضربه هوایی نیز به هدف از بین بردن مخفیگاه های دشمن اجرا شده است.
 او همچنین از خنثی سازی 59 حلقه ماین جاسازی شده در شماری از مناطقی که علمیاتها در آن جریان، توسط تیم انجینیری اردوی ملی خبر داد.
سخنگوی وزارت دفاع عملیات های نیروهای امنیتی کشور را  در ولایت های لغمان، ننگرهار، غزنی، زابل، فراه، فاریاب، کندهار، پکتیکا، بغلان، تخار، نیمروز وهلمند را پردست آورد دانست وگفت این عملیات با موفقیت جریان دارد. سخنگوی وزارت دفاع ملی در کنفرانس خبری خود درباره تلفات نیروهای امنیتی کشور و تلفات غیرنظامیان در این علمیاتها، معلومات ارائه نکرد.