صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۵ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

یک موتر مملو از مواد انفجاری در ننگرهار کشف شد

یک موتر مملو از مواد انفجاری در ننگرهار کشف شد

منابع محلی ننگرهار می گویند که موظفین امنیت ملی، در جریان عملیات ویژه در ولسوالی رودات این ولایت، یک موتر مملو از مواد انفجاری را کشف و منفجر کرده اند. ادارۀ امنیت ملی، تصاویر و ویدیوی این موتر را نیز در اختیار رسانه ها قرار داده است.
به گزارش پژواک، عطاءالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار دیروز، سه شنبه 24 دلو، در يک کنفرانس مطبوعاتی در این مورد گفت که شبکۀ حقانی و گروه طالبان مسلح، پلان داشتند که با استفاده از این موتر نوع کرولا، اول بالای یک ادارۀ مهم در شهر جلال آباد حمله کنند و سپس مهاجمان وارد این مرکز شود.
وی افزود که نیروهای امنیت ملی، در يک عملیات ویژه، این موتر مملو از مواد انفجاری را در منطقۀ دمی ولسوالی رودات کشف و به دست آورده اند. وی گفت: "با کشف این موتر، جلو یک حادثۀ خونین در شهر جلال آباد گرفته شده است."
به گفتۀ سخنگوی والی، در این موتر در۱۲بشکه؛ حدود ۲۵۰کیلوگرام مواد انفجاری، هشت مرمی راکت، یک تعداد بمب های دستی، لین و مهمات دیگر جاسازی شده بود، که از سوی نیروهای امنیت ملی انفجار داده شده است.
خوگیانی افزود که موظفین امنیت ملی، طی چند روز گذشته در عملیات های مختلف، ۱۲جنگجوی داعش، ۱۸طالب مسلح و ده آدم ربا به شمول انتقال کنندگان سلاح و مهمات برای طالبان مسلح و گروه داعش را در ولایت کنر بازداشت کردند، که این افراد به جرايم شان اعتراف نیز کرده اند.
وی گفت که طی دو هفتۀ گذشته، جلو تمام رویدادهای آدم ربایی گرفته شده و تلاش های نیروهای مشترک داخلی به هدف جلوگیری از حوادث جنايی جریان دارد.