صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۳ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت داخله: 4 جنرال و 90 افسر به اتهام فساد به سارنوالی معرفی شده است

وزارت داخله: 4 جنرال و 90 افسر به اتهام فساد به سارنوالی معرفی شده است

وزارت امور داخله اعلام کرده که 4 جنرال و 90 افسر این وزارت به اتهام دست داشتن در فساد اداری و رشوه ستانی، به سارنوالی معرفی شده است.
احمد ضیا کوهستانی، رئیس عمومی تفتیش وزارت داخله دیروز، دوشنبه 23 دلو، در یک کنفرانس خبری در کابل گفت که در شش ماه گذشته بیش از 500 پرونده فساد اداری در وزارت داخله بررسی شده و 125 پرونده به سارنوالی فرستاده شده است.
او افزود، پروندههای که به سارنوالی فرستاده شده، مربوط به 4 جنرال، 90 افسر بلند رتبه، 6 کارمند ملکی و 52 تن از ساتنمنها میشود و اتهامهای آنها هم رشوه ستانی، سوء استفاده از صلاحیت وظیفوی و اختلاس هست.
به گفته رئیس عمومی تفتیش وزارت امور داخله، پرونده 18 جنرال دیگر نیز اکنون در نهادهای عدلی و قضایی در حال بررسی است.
مقامات ارشد وزرات امور داخله پس از انتقادات گسترده از فساد در این اداره و تاکید حکومت بر ضرورت آوردن اصلاحات در این وزارت، به سارنوالی معرفی میشوند.
پس از نشر گزارشهای در مورد فساد گسترده در وزارت امور داخله، رئیس جمهور این وزارت را " قلب فساد" خواند و گفت که اصلاحات جدی در این وزارت بوجود خواهد آمد.
چندی قبل ویس احمد برمک، وزیر امور داخله از انجام اصلاحات بنیادی در این وزارت خبر داد و گفت قانون ذاتی افسران را در این وزارت عملی خواهد کرد.
آقای برمک افزوده بود هدف "اصلاح ظاهری نیروهای پولیس نیست، بلکه تلاش میشود که اصلاحات بنیادی ایجاد شود تا موجب رضایت مردم باشد و مسئولان و افسران پولیس نیز احساس مسئولیت کنند". رئیس جمهور غنی همواره بر آوردن اصلاحات در نهادهای امنیتی کشور تاکید کرده و گفته است که فساد در این ادارات باعث شده که نیروهای امنیتی در میدان نبرد با مشکلات جدی مواجه شوند و معاش و امکانات به موقع به آنها نرسد.