صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شهرک عمری در ولایت تخار به دست نیروهای امنیتی افتاد

 شهرک عمری در ولایت تخار به دست نیروهای امنیتی افتاد

مقامهای محلی ولایت تخار در شمال کشور از تصرف شهرک طالبان در ولسوالی درقد خبر دادند.
سنتالله تیمور، سخنگوی والی تخار گفت تصرف شهرک "عمری" از اولویتهای عملیات نظامی بود که از چند روز به این سو در این ولایت راه اندازی شده است. به گفته وی، تصمیم کنونی دولت، تخریب این شهرک است اما باز هم برای اخذ تصمیم نهایی مشورتهای با اهالی محل صورت میگیرد.  به گزارش بی بی سی، این شهرک یک سال پیش با مدیریت و مالکیت طالبان ساخته شد و اهالی محل با خرید خانه و دکان در کنار طالبان، املاکی را در این شهرک به دست آوردند. اکنون دولت از این شهرک به نام "آزادی" یاد میکند.
   سخنگوی والی تخار میگوید در نتیجه عملیات نظامی آنها در ولسوالی درقد و خواجه بهاءالدین تاکنون دوازده قریه به دست نیروهای دولتی افتاده است.
به گفته وی، در این عملیات به نیروهای امنیتی آسیبی نرسیده اما دستکم ۱۸ جنگجوی طالبان کشته و ۲۱ نفرشان زخمی شدند.
گروه طالبان با نشر بیانیهای ضمن تکذیب این خبر گفته است که "منطقه وسیع" در ولایت تخار به دست این گروه افتاده و در این عملیات "۱۲ نفر از نیروهای امنیتی افغانستان کشته شدند".
مقامهای ولایت تخار میگویند عملیات نظامی آنها توسط نیروهای زمینی و هوایی برای پاکسازی این ولایت از حضور طالبان ادامه خواهد داشت.
ولسوالی درقد جزیرهای در میانه رودخانه آمو است که در مرز بین افغانستان و تاجیکستان موقعیت دارد.
پیش از این والی تخار گفته بود که ناامنی ولسوالی "درقد" فقط به حضور طالبان در این منطقه برنمیگردد، بلکه دلیل اصلی آن قاچاق مواد مخدراست. او گفته بود که در ولسوالی "درقد" افراد مسلحی وجود دارند که مربوط به زورمندان و افراد مسلح محلی است که در نقش گروه طالبان بازی میکنند.