صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۶ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

امنیت ملی در ننگرهار یک دیپوی مهمات گروه داعش را کشف کرد

امنیت ملی در ننگرهار یک دیپوی مهمات گروه داعش را کشف کرد

افغانستانما: مقامهای محلی در ولایت ننگرهار گفتهاند که موظفان ریاست امنیت ملی، یک دیپوی سلاح و مهمات گروه تروریستی داعش را در ولسوالی مومنددره، کشف کرده اند.
گلاب منگل، والی ننگرهار دیروز دوشنبه، 22 عقرب، به رسانهها گفت که از این دیپو، 41 میل تفنگچه، 27 میل کلاشینکوف و 3700 فیر مرمی به دست آمده است. این سلاح و مهمات، هنوز مورد استفاده قرار نگرفته بود و نو است.
والی ننگرهار افزود که  سلاح و مهماتی که به دست موظفان ریاست امنیت ملی افتاده است، از آن طرف خط دیورند برای انجام اعمال تخریبی و فعالیتهای ضد دولتی به این ولایت انتقال داده شده بود.
در ارتباط به این قضیه تاکنون کسی دستگیر نشده است.
گفتنی است تاکنون صدها مورد سلاح، مهمات، و مواد انفجاری در ولایت ننگرهار و ولایت های همجوار با کشور پاکستان کشف و ضبط شده ادعا میشود از پاکستان وارد کشور شده بود.
مناطق مرزی افغانستان و پاکستان به دلیل فعالیت گروههای شورشی از جمله مناطق ناامن به شمار میرود. حکومت افغانستان پاکستان را متهم به ناامن سازی این مناطق میکند.
مقامات حکومت افغانستان همچنین، همواره پاکستان را متهم به دست داشتن در حملات انتحاری و انفجارهای مرگبار در افغانستان کردهاند و گفتهاند که این حملات در خاک پاکستان طراحی شدهاست. اما پاکستان این مسئله را رد کرده است.
آمریکا نیز در این اواخر پاکستان را متهم به حمایت از گروههای تروریستی کرده و گفته است که باید رویکرد پاکستان در این زمینه تغییر کند. دونالد رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی اعلام استراتژی جدید خود برای آمریکا و افغانستان خواستار تغییر"فوری" پاکستان شد.
چند ماه پیش، رئیس ستاد مشترک آمریکا نیز گفته بود که پاکستان از گروههای تروریستی حمایت میکند و سازمان اطلاعات ارتش پاکستان (آیاسآی) نیز تایید کرده و گفته بود که تماسهایی با گروههایی "تروریستی" دارد، اما از آنها حمایت نمیکند.
اما کشته شدن چندین رهبر گروه طالبان، در خاک پاکستان و وجود پناهگاههای امن برای اعضای این گروه، نشان دهنده حمایت وسیع پاکستان از گروههای تروریستی است.