صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مقامات محلی هلمند سفر رهبر طالبان به این ولایت را رد کردند

مقامات محلی هلمند سفر رهبر طالبان به این ولایت را رد کردند

افغانستان ما: مقامات محلی ولایت هلمند سفر ملا هبت الله رهبر گروه طالبان به ولایت هلمند را ردند. سه روز قبل جنرال عبدالرازق قومندان امنیه ولایت قندهار در یک مصاحبه با بیبیسی گفته بود که رهبر گروه طالبان با شماری از اعضای آن در ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند دیدار کرده و از آنها خواسته که با گروه داعش هماهنگ شوند. اما سردار محمد همدرد معاون مقام ولایت هلمند، دیروز سهشنبه، 18 میزان، در یک نشست خبری گفت که بر اساس گزارشات استخباراتی، سفر رهبر طالبان مسلح به این ولایت حقیقت ندارد.
همچنان مل پاسوال عبدالغفار ساپی قوماندان امنیۀ هلمند نیز در این نشست گفت که رهبر طالبان، به این ولایت نیامده است. وی گفت: «اگر ملا هبت الله به این ولایت می آمد، حتما تحت حملات هوایی ما قرار می گرفت؛ اما وی به این ولایت نیامده است.» همچنان محمد کریم اتل رئیس شورای ولایتی هلمند نیز در این نشست گفت که یک قوماندان دیگر طالبان مسلح به نام ملا هبت الله نیز در این ولایت موجود است، ممکن کسی به جنرال عبدالرازق در مورد وی گزارش داده باشد.
وی اضافه کرد: «قبل از این، بيشتر نشست های بزرگ ط البان در هلمند دایر گردیده؛ اما هیچ گاهی رهبر طالبان به این نشست ها نیامده است.»
قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان مسلح، در این مورد به پژواک گفته بود که ملا هبت الله در تمام ولایات سفر می کند و از امور طالبان نظارت می نمايد. وی افزوده بود: «این کدام خبر تازه نیست، بلکه دیدار از طالبان در ولایات، از روند عادی کارهای زعیم امارت اسلامی می باشد.»
قابل ذکر است که کنترول ولسوالی های باغران، دیشو، موسی قلعه، نوزاد، خانشین و سنگین، در تصرف طالبان مسلح قرار دارد و حکومت علاوه بر بعضی مناطق مرکز ولایت هلمند؛ تنها بر مراکز ولسوالی های نادعلی، واشیر، مارجه، ناوه، گرمسیر و گرشک تسلط دارد و مناطق دیگر تحت تصرف طالبان است.