صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آمريکا 6500 موترهاموي به نيروهاي امنيتي افغانستان تهيه ميکند

آمريکا 6500 موترهاموي به نيروهاي امنيتي افغانستان تهيه ميکند

افغانستانما: وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که برای تجهیز و تقویت نیروهای امنیتی افغانستان قرارداد تهیه بیش از 6 هزار موتر نوع هاموی برای این نیروها را، به امضا رسانده است.
بر اساس خبرنامهای که از سوی وزارت دفاع آمریکا به نشر رسیده، این قرارداد به ارزش 45.9 میلیون دالر با شرکت ( AM General LLC ) به امضا رسیده است.
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که بر اساس این قراداد که این شرکت باید تا ماه آگست سال 2018 میلادی 6576 موتر نوع هاموی را به وزارت دفاع و نیروهای امنیتی افغانستان تحویل بدهد. وزارت دفاع آمریکا افزوده که این قرارداد مطابق استراتژی جدید آمریکا برای افغانستان به امضا رسیده است. بر اساس استراتژی جدید، آمریکا متعهد شده که نیروهای امنیتی افغانستان را تقویت کند.
همچنین بر اساس اطلاعات مقامات وزارت دفاع کشور، آمریکا تا ختم سال 2021 میلادی برای تقویت نیروهای هوایی افغانستان 159 فروند هلیکوپتر بلک هاوک، به وزارت دفاع میدهد. هفته گذشته اولین فروند این هلیکوپترها در ولایت قندهار در جنوب کشور به نیروهای امنیتی تحویل داده شد.
موترهای هاموی برای حرکت در شرایط دشوار و جادههای ناهموار ساخته شده است. این موترها قابلیت تحرک بالا را دارند و تجهیزات و نیروهای نظامی را حمل میکنند.
این موترها از سال 1985 بجای موترهای باری، جیپ و آمبولانس وارد ارتش آمریکا شده است. این موترها قدرت حرکت در هرنوع اقلیم و در هرنوع شرایط را دارا است و در خارج از جاده نیز میتوانند به صورت مناسب به حرکت خود ادامه دهند. این موترها توسط شرکت« جنرال موتورز» برای ارتش آمریکا ساخته شده است.
با توجه به جغرافیای کوهستانی افغانستان، استفاده از این نوع موترها میتواند نیروهای امنیتی کشور را در میدان نبرد کمک فراوان بکند و آنها قادر بسازد که در هرنوع مسیری شورشیان را تعقیب بکنند.