صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۰ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

در تازه‌ ترین عملیات‌های نیروهای امنیتی بیش از ۱۰۰ مخالف مسلح کشته شدند

در تازه‌ ترین عملیات‌های نیروهای امنیتی بیش از ۱۰۰ مخالف مسلح کشته شدند

وزارت دفاع ملی ازکشته و زخمى شدن دست کم ١٥٠مخالف دولت در عملیات های تهاجمی و تعرضی مشترک در ولایات مختلف در چند روز اخیر خبر داده است.
در اعلامیۀ خبرى آمده است که در تازه ترین عملیاتهای نیروهای امنیتی ۱۸عملیات تصفیوی پلان شده بود، ۱۰عملیات خاص و یک عملیات شبانه. این عملیاتها  در۱۳  ولایت کشور راه اندازی گردیده است. افزون برآن نیروهای هوايی ۷۳ پرواز هوايی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده که درنتيجه۹ضربه به لانه های دشمن وارد گردیده است .
اعلامیه مى افزايد که در نتیجۀ اين عملیات۱۰۳ تن تروریست به شمول ۳ تن از قوماندان مشهور و ۳ داعشی کشته ، ۴۵ تن زخمی و یک تن ماین ساز ماهر این گروه دستگیر شده اند.
بربنياد معلومات منبع ، این عملیات در ولایت ننگرهار، کنر، لغمان، کاپیسا، پکتیا، پکتیکا، غزنی، زابل، کندهار، بادغیس، فراه، بغلان، فاریاب، کندز، سرپل، بدخشان، و هلمند راه اندازی گردیده است.
دربخش ديگرى اين اعلاميه آمده است که تنها در ولسوالی هاى جانی خیل و زرمت پکتیا ۴۶ تن دهشت افگن کشته که در جمله کشته شده گان ٢٠ تن اتباع خارجی نیز شامل می باشند و ۱۶ تن نیز زخمی شده اند.
درادامۀ اعلامیه گفته شده است که در ولسوالی امام صاحب و در قریه جات نویان ، مهمندها ، جرگذر، ملرغل، طاوس آباد و زردکمر مرکز ولایت کندز۱۳ تن مخالف مسلح به شمول ٣ تن از قوماندانان محلی شان هریک قاری شرافت، قاری باز محمد و قاری روحانی کشته ، ۸ تن زخمی و یک تن ماین ساز دستگیر شده است.
ضمنا ازکشته شدن ١٧ مخالف دولت وجراحت ٤ تن در ولسوالی نهر سراج ولایت هلمند ، کشته شدن ٦ تن وزخمى شدن٨ تن دیگر در ولسوالی تگاب ولایت بدخشان،  ٤کشته و٥زخمى در ساحه لقمان مرکز ولایت سرپل ، پنج کشته در ولسوالی شاه جوی و شینکی زابل ، ٨ کشته در لسوالی علیشنگ لغمان و سه داعشی درولسوالی دره پیچ کنرخبرداده شده است. (پژواک)